CFR 1907: hétfő estig biztosan az élen

A román labdarúgó élvonal felsőházának szombat esti mérkőzésén, a rájátszás nyolcadik fordulójában nem mindennapi körülmények között nyert a Kolozsvári CFR 1907 csapata a Krajovai Universitatea SK ellen a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

A végeredmény 1–0 (0–0) volt a vasutasok javára, a gólt a csapatkapitány Mario Camora szerezte a 75. percben, a portugál 16-oson kívül megeresztett lövése irányt változtatott a bolgár védőn, Aposotol Popovon, s a hálóban kötött ki.

A találkozót a CFR uralta, számos lehetőséget hagyott ki. A 3. percben Sebastian Árpád Mailat és George Ţucudean is betalálhatott volna, utóbbi kísérlete a kapufán csattant. A 22. percben Cristian Manea lövésénél a bolgár Radoslav Dimitrov kis híján saját kapujába talált, ezenkívül Manea (29. perc), a horvát Demian Djokovics (33.), a francia Kevin Boli (56. perc) hagyott ki gólszerzési lehetőséget. Az olasz Devis Mangia edzette oltyánok csak Alexandru Mitriţă révén veszélyeztettek (9. és 52. perc, utóbbinál mintegy 25 m-es szabadrúgásból lőtte rá a labdát a kapura).

A hajrában sűrűsödtek az események, a 83. percben Boli piros lapot kapott, mivel a labda helyet Popov sípcsontját találta el. A hosszabbításpercek végén Marius Avram fővárosi játékvezető 11-est ítélt, Djokovics megmozdulását ítélte szabálytalannak a brazil Gustavo Di Mauro Vagenin ellen. A büntetőt a sértett végezte el, jobbra tartó gyenge lövését hárította a litván Giedrius Arlauskis kapus.

Győzelme után a Kolozsvári CFR 1907 a táblázat élére állt, s az FCSB hétfő esti meccséig ott is marad.

A vasutasok 12 fordulója veretlenek, fele-fele arányban jegyzik a győzelmeket és a döntetleneket.

Dan Petrescu mester a következő csapatot szerepeltette: Arlauskis – Camora, Boli, Vinícius, Manea – Cúlio, Hoban (63. perc Alexandru Ioniţă II.), Djokovics – Mailat (73. perc Costache), Ţucudean (63. perc Omrani), Deac.

Végeredmény: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai Universitatea SK 1–0 (gól: Mario Camora – 75. perc; kiállítva: Kevin Boli – 83. perc, CFR 1907; a 93. percben krajovaiaktól Gustavo Di Mauro Vagenin 11-est hibázott).

További eredmény, felsőház, 1–6. hely: • Konstancai Viitorul–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–1 (Denis Drăguş – 76. perc, illetve Anatole Bertrand Abang – 3. perc). Hétfőn játsszák a Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC–FCSB mérkőzést. Az állás: 1. KV. CFR 1907 44 PONT/8 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 43/7, 3. Krajova 35/8, 4. Astra 33/8, 5. Viitorul 32/8, 6. Jászvásár 21/7.

Alsóház, 7–14. hely: • Temesvári ACS Poli–Voluntari-i FC 2–3 (Andrei Artean – 60., 11 m és Mihai Roman II. – 75. perc; illetve Daniel Benzar – 7., Laurenţiu Marinescu – 44., 11 m és Adrian Ionuţ Bălan – 65. perc; kiállítva: Alin Şeroni – 54. és Gabriel Cânu – lefújás után, mindkettő ACS Poli) • Bukaresti     Juventus–Botoşani-i FC 0–3 (Cătălin Golofca – 5., Mihai Roman – 20. és Mircea Axente – 31. perc). LVasárnap 18.30-kor: Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó , hétfőn játsszák a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK–Chiajnai Concordia mérkőzést. A sorrend: 1. Dinamó 35 pont/7 mérkőzés, 2. Botoşani 32/8, 3. Voluntari 24/8, 4. Sepsi 23/7, 5. Gázmetán 21/7, 6. ACS Poli 19/8 (6–10), 7. Concordia 19/7 (5–9), 8. Buk. Juventus 16/8.

A vasárnapi és hétfői mérkőzések élőben követhetők a Look tv/Look Plus, a DigiSport1 és a Telekom Sport1 tévéadón.