Budapesten történt

A budapesti, 226 ezer 750 dollár összdíjazású női keménypályás tenisztorna magyar és román szerepelőinek heti szereplését foglaljuk össze.

Bondár Anna már a selejtező első fordulójában búcsúzott a BOK Sportcsarnokban. A 20 esztendős, szabadkártyás magyar játékos a szlovák Viktoria Kuzmovától kapott ki egy szoros és egy sima szettben 7:6 (5), 6:1 arányban. Gálfi Dalma hasonló sorsra jutott, a 19 éves, szabadkártyás magyar játékos a szlovák Jana Csepelovától kapott ki három szettben, 2 óra 51 perces mérkőzésen 7:6 (4), 4:6, 7:6 (3)-ra. A főtáblára jutáshoz két meccset kellett volna nyerni.

A legjobb 32 között a szabadkártyás Udvardy Panna az első fordulóban búcsúzott, a nyolcadik kiemelt horvát Donna Vekics túl kemény diónak bizonyult számára (6:3, 6:3).

A negyedik kiemelt román Sorana-Mihaela Cârstea meglepetésre két szettben kikapott a főtáblára szerencsés vesztesként felkerült Kuzmovától (6:4, 6:2). Búcsúzott Monica Niculescu is, akit a belga Kirsten Flipkens ellenében vesztett (6:3, 7:5).

Sikerrel vette viszont az első akadályt az ötödik favorit Mihaela Buzărnescu, aki a spanyol Lara Arruabarrena Vecinónál bizonyult jobbnak 7:6 (5), 6:1. Neki a végállomást a nyolcaddöntő jelentette, simán kikapott a belga Alison Van Uytvancktól (6:1, 6:0).

A címvédő, harmadik helyen kiemelt Babos Tímea a német Tatjana Maria ellen kezdte meg szereplését, 6:1, 6:0-s villámgyőzelemmel, mindössze 58 perc alatt jutott a 16 közé. Egyesben viszont az első fordulóban már csak ő maradt talpon a magyarok közül, mivel Stollár Fanny nem tudta felborítani a papírformát az első kiemelt szlovák Dominika Cibulková ellenében (6:3, 6:3).

A második forduló, a nyolcaddöntő azonban Babos számára is a torna végét jelentette, három szettben, 6:4, 4:6, 6:3 arányban 1 óra 54 perc alatt szenvedett vereséget a 74. helyen rangsorolt német ellenfelétől, Mona Bartheltől.

Páros eredmények, nyolcaddöntő: Ysaline Bonaventure, Jani Réka Luca (belga, magyar)–Gálfi Dalma, Udvardy Panna 6:4, 2:6, 10–2; Georgina Garcia Perez, Stollár Fanny (spanyol, magyar)–Bondár Anna, Bukta Ágnes 6:3, 6:4; Irina Bara, Mihaela Buzărnescu–Ana Blinkova, Darija Jurak (orosz, horvát) 7:6 (5), 6:1. Negyeddöntő: Bara, Buzărnescu–Natela Dzalamidze, Okszána Kalasnyikova (orosz, grúz, 3.) 6:3, 7:5; Garcia-Perez, Stollár–Xenia Knoll, Alekszandra Krunics (svájci, szerb) 6:4, 6:3; Kirsten Flipkens, Johanna Larsson (belga, svéd, 1.)–Bonaventure, Jani 6:7 (4), 6:4, 10-5. Elődöntő: Garcia-Perez, Stollár–Anasztaszija Komargyina, Nina Sztojanovics (orosz, szerb) 6:4, 6:4. A másik ágon rendezett Flipkens, Larsson–Bara, Buzărnescu összecsapást szombaton játsszák.