BL-selejtezők: Ferencvárosi döntetlen Bakuban
Vissza

A Ferencváros 1–1-es döntetlent játszott a Qarabag vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező harmadik fordulójának első, szerdai mérkőzésén. A magyar bajnok az elefántcsontparti Franck Boli fejesével bő negyedóra után előnybe került, de az azeri ellenfél még a szünet előtt egyenlített, több gól pedig nem született.

Borítókép: archív (MTI/Kovács Tamás)

Az első percekben inkább a hazai csapat irányította a játékot, de helyzetig nem jutott el, míg a Ferencvárosnak a támadásépítése is akadozott. Ennek ellenére a zöld-fehérek jutottak előnyhöz, mert az első szögletük után kialakuló kavarodás végén, negyedik próbálkozásra Boli a kapuba fejelte a labdát. A vezetés után is többnyire mezőnyjátékkal telt az idő, mígnem az azeri bajnok szintén egy rögzített szituációból egyenlített, mivel Ozobic szabadrúgását rossz helyre ütötte ki Dibusz, a kipattanót pedig Owusu értékesítette. A szünet előtt majdnem előnybe is került a Qarabag, de a videobíró les miatt érvénytelenítette a találatát.

A folytatásban is a Qarabag futballozott fölényben a kifejezetten jó iramú mérkőzésen, de a Ferencváros hátsó alakzata többször önfeláldozóan védekezve állta a sarat, az azeri támadók így nem tudták átjátszani. Amikor a játékrész derekán kiszabadult a szorításból a magyar bajnok, akkor rögtön nagy helyzete volt, de a visszazáró Musztafazada a gólvonal előtt tisztázott. Ez azonban csak fellángolás volt, mert alapvetően a lefújásig a Qarabag támadott, viszont fölénye két nagyobb helyzetet leszámítva mindvégig meddőnek bizonyult, így a párharc döntetlenről indulva folytatódik majd a Groupama Arénában.

A visszavágót jövő kedden rendezik; a párharc győztesének következő ellenfele a moldovai Sheriff Tiraspol vagy a cseh Viktoria Plzen lesz a BL-selejtező negyedik fordulójában, amelynek mérkőzéseit augusztus 18-án, illetve 25-én rendezik. A párharc vesztese az Európa-ligában folytathatja nemzetközi kupaszereplését: az ír Shamrock Rovers, valamint az északmacedón Skupi összecsapás győztesével találkozik.

Qarabag (azeri)–Ferencváros 1–1 (1–1)
Baku, 30 ezer néző, vezetette: Andreas Ekberg (svéd)
Qarabag: Mahammadalijev – Vesovic, Musztafazada, Huszejnov, Bajramov – Qarajev, Jankovic (Romao, 84.) – Owusu, Ozobic (Sejdajev, 79.), Zoubir – Wadji (Leandro Andrade, 93.)
Ferencváros: Dibusz – Botka, S. Mmaee (Thelander, 57.), Knoester (Kovacevic, 68.), Civic – Laidouni (Besic, 88.), Esiti – Nguen, Zachariassen, Traore – Boli (Vécsei, 68.)
Gólszerzők: Owusu (34.), illetve Boli (18.).

Kikapott a tavalyi El-döntős

A további szerdai mérkőzéseken a Mircea Lucescu edzette Dinamó Kijev fontos lépést tett a továbbjutás irányába, miután a lengyelországi „hazai pályán” egy góllal legyőzte az osztrák Sturm Graz együttesét. Nem sikerült viszont az újabb bravúr az első körben a Kolozsvári CFR-t kiejtő Pjunyik Jerevának: az örmény gárdának nem kegyelmezett a belgrádi Vörös Csillag, és öt góllal küldte haza vendégeit, így a visszavágó gyakorlatilag tárgytalan. Szintén öt góllal nyert a norvég  Bodö/Glimt a litván Zalgiris ellen, míg a Maccabi Haifa „csak” néggyel ciprusi riválisa ellen.

Ezt megelőzően kedden öt mérkőzést játszottak le a Bajnokok Ligája 3. selejtezőfordulójában, ezek meglepetése, hogy az Európa-liga tavalyi döntőse, a Ianis Hagit is foglalkoztató skót Rangers FC kétgólos vereséget szenvedett a belga Saint Gilloise otthonában. A belga bajnokság elmúlt idényének ezüstérmese ellen a román idegenlégiós egyébként nem játszott, mivel továbbra is sérült. Magyar vonatkozásban a cseh Viktoria Plzen és a moldovai Sheriff Tiraspol összecsapása volt érdekes, ennek a párharcnak a győztesével játszik ugyanis az utolsó selejtezőkörben – továbbjutása esetén – a Ferencváros. A csata első felvonását 1–0-ról fordítva a csehek nyerték, ráadásul idegenben, így ők számítanak esélyesnek a visszavágón.

Eredmények, BL-selejtező, 3. forduló, első mérkőzések: Sheriff Tiraspol (moldovai)–Viktoria Plzen (cseh) 1–2, Ludogorec (bolgár)–Dinamo Zagreb (horvát) 1–2, Monaco (francia)–PSV (holland) 1–1, Union Saint-Gilloise (belga)–Rangers FC (skót) 2–0, Benfica (portugál)–FC Midtjylland (dán) 4–1, Bodö/Glimt (norvég)–Zalgiris Vilnius (litván) 5–0, Maccabi Haifa (izraeli)–Apollon Limassol (ciprusi) 4–0, Dinamo Kijev (ukrán)–Sturm Graz (osztrák) 1–0, Crvena zvezda (szerb)–Pjunyik (örmény) 5–0.