BL-selejtező: kétgólos CFR-siker és továbbjutás (FRISSÍTVE MÁS EREDMÉNYEKKEL)

A Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata sikerrel vette az első akadályt a Bajnokok Ligája első fordulójában: 2–0-ra legyőzte idegenben a máltai Floriana FC-t Ta’ Qaliban a Centenary Stadionban.

A vasutasok uralták a találkozót, a házigazdáknak nem volt tiszta gólhelyzetük, a kolozsváriak Mike Cestor (54. perc) és Cătălin Golofca (97. perc) találataival nyertek.

Az első félidő tapogatózó játékkal telt el, a CFR 1907 támadásai sem jelentettek veszélyt. Cătălin Itu a 19. percben lyukat rúgott Ciprian Deac beadásánál a 16-oson belül, majd a hajráig kellett várni, hogy valamennyire felgyorsuljanak az események. A francia Michael Pereira a 41. percben gyengén lőtt Alexandru Chipciu beadásánál, Itu próbálkozása elakadt Ryan Camenzulin a 44-ben, majd a hosszabbítás negyedik percében a venezuelai Mario Rondón fejesét megfogta a nigériai Ini Etim Akpan kapus.

Fordulás után Pereira percei következtek. A 47. percben szabálytalankodtak vele szemben a 16-oson belül, de a luxemburgi Laurent Kopriwa továbbot intett, az 53-ban lövése elakadt egy védőn. Az ebből származó bal oldali szögletet Pereira végezte el, Deackal való háromszögelés után ismét hozzá került a labda, pontosan beívelt, és honfitársa, Mike Cestor a hálóba fejelt.

Az 55. percben a házigazdák első veszélyesebb lövését az olasz Nicola Leone jegyezte, a védelem szögletre hárított. A 77. percben volt a máltaiak legnagyobb helyzete, de Cristian Bălgrădean mentett.

A mérkőzés hosszabbításának hetedik percében Cătălin Golofca újabb fejesgóllal beállította a végeredményt, a gólpassz Rondóntól érkezett.

A selejtezők első három fordulója egyetlen mérkőzésen dől el, a Kolozsvári CFR 1907 ellenfele egy hét múlva a horvát GNK Dinamó Zágráb lesz a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban.

Dan Petrescu csapata: Cristian Bălgrădean – Andrei Burcă, Paulo Vinícius de Souza Nascimento, Mike Cestor, Mario Camora – Alexandru Chipciu (89. perc Cătălin Golofca), Cătălin Itu (66. perc Luis Miguel Coimbra Aurélio), Ovidiu Hoban – Ciprian Deac, Mario Rondón, Michael Pereira (83. perc Mateo Susics). Cserepad: Ionuţ Rus – Valentin Costache, Kevin Boli és Claudiu Petrila.

Eredmény, BL-selejtező, 1. forduló: • Floriana FC (máltai)–Kolozsvári CFR 1907 0–2 (gól: Mike Cestor – 54. és Cătălin Golofca – 97. perc) – továbbjutott a CFR 1907.

A szlovén bajnok győzött Újpesten

A szlovén NK Celje 3–0-ra legyőzte az ír Dundalk FC csapatát a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójának szerdai játéknapján, az újpesti Szusza Ferenc Stadionban.

A mérkőzést azért rendezték Magyarországon, mert amennyiben az írek elutaztak volna Szlovéniába, hazaérkezéskor kéthetes karanténba kellett volna vonulniuk. Az ilyen esetekre az európai szövetség (UEFA) lehetséges semleges helyszínként Görögországot, Magyarországot, Lengyelországot és Ciprust jelölte ki.

A Celje jövő heti ellenfele a norvég Molde FK lesz a második fordulóban.

A magyar válogatott Lang Ádám csapata, a ciprusi Omonia Nicosia némi izgalmak árán jutott tovább, gól nélküli rendes játékidőt követően, hosszabbítás után 1–0-ra nyertek az örmény Ararat-Armenia vendégeként. A magyar hátvéd végigjátszotta a találkozót. Csapata jövő héten a lengyel Legia Varsó otthonában folytatja szereplését a BL-selejtezőben.

A párharcok egy mérkőzésen dőltek el, amelyeket zárt kapuk mögött rendeztek.

Eredmények, 1. forduló: • FK Ararat-Armenia (örmény)–Omonia Nicosia (ciprusi) 0–1 – hosszabbítás után • Molde FK (norvég)–Kuopio PS (finn) 5–0 • Flora Tallinn (észt)–FK Suduva (litván) 1–1, tizenegyesekkel: 2–4 • Maccabi Tel-Aviv (izraeli)–FC Riga (lett) 2–0 • Dinamó Tbiliszi (grúz/georgiai)–KF Tirana (albán) 0–2 • NK Celje (szlovén)–Dundalk FC (ír) 3–0 • Sheriff Tiraspol (moldáv)–Fola Esch (luxemburgi) 2–0 (az egykori CFR-játékos Andrei Peteleu végigjátszotta a mérkőzést a hazaiaknál) • Connah’s Quay Nomads (walesi)–FK Szarajevó (bosnyák) 0–2 • Buducsnost Podgorica (montenegrói)–PFC Razgrad Ludogorec (bolgár) 1–3 (a vendégek románjai közül a csapatkapitány Cosmin Moţi és Dragoş Grigore végigjátszotta a találkozót, a koronavírusból felgyógyult Claudiu Keşerü csatárt a 76. percben cserélték be) – továbbjutottak a győztesek.

A KÍ Klaksvík (feröeri)–Slovan Pozsony/Bratislava (szlovákiai) találkozót a vendégek koronavírusos esete miatt péntekre halasztották.

Háromgólos Bayern-siker a második elődöntőben

A német Bayern München 3–0-s győzelmet aratott a francia Olympique Lyon felett a labdarúgó Bajnokok Ligája lisszaboni végjátékának második, szerdai elődöntőjében. A zárt kapus mérkőzést a spanyol Antonio Mateu Lahoz vezette.

A bajorok az első félidőben Serge Gnabry duplájával elhúztak, a 88. percben pedig Robert Lewandowski szezonbeli 15 BL-góljával állította be a végeredményt.

A története hatodik BL/BEK-serlegéért küzdő Bayern – amely legutóbb a 2012/13-as idényben játszott döntőt – a vasárnapi fináléban egy másik francia együttessel, a Paris Saint-Germainnel találkozik.

A találkozó elején mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, és a Bayern szerzett végül vezetést a 18. percben. Serge Gnabry a jobb szélről középre betörve lőtt hatalmas gólt. Ez volt a bajorok 40. találata a BL mostani kiírásában, ezzel az FC Barcelona (1999–2000, 45 gól), a Real Madrid (2013–2014, 41) és az FC Liverpool (2017–2018, 41) után a negyedik csapat lett a sorozat történetében, amely elérte ezt a számot, a német gárda ráadásul ezt csak tíz találkozón hozta össze. A 33. percben Gnabry közelről növelte az előnyt, a válogatott futballista a BL történetének második német játékosa lett, aki elődöntőben tudott duplázni, korábban ez csak csapattársának, Thomas Müllernek sikerült a négy között, az FC Barcelona ellen a 2012–2013-as idényben.

A második játékrészben Manuel Neuer tartotta az eredményt a Bayernnek néhány szép védéssel, a 88. percben az ügyeletes gólfelelős lengyel Robert Lewandowski érkezett, és fejesével beállította a végeredményt.

A franciáknál cserepados volt a román válogatott kapus, Ciprian Tătăruşanu.

Eredmény, Bajnokok Ligája, elődöntő: • Bayern München (német)–Olympique Lyon (francia) 3–0 (gól: Serge Gnabry 2 – 18. és 33., valamint Robert Lewandowski – 88. perc).

A BL további programja, döntő (vasárnap 22 óra, élőben közvetíti a Look tv, a Digisport és Telekom Sport tévéadó): • Paris Saint-Germain (francia)–Bayern München (német).

Borítókép: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907