BL-selejtező: kedvező helyzetben a visszavágó előtt az FTC és a CFR

Háromgólos hazai győzelem után, azaz kedvező helyzetből várja a Ferencváros a párharca keddi visszavágóját a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező első fordulójában. A Kolozsvári CFR 1907 két gól különbséggel nyert a bosnyák FK Borac Banja Luca ellen, a vasutasoknak is kedvezőbb a helyzete a keddi visszavágón.

A június elején kinevezett osztrák Peter Stöger vezetőedző együttese, a Ferencvárosi Torna Club egy hete a hajrához közeledve őrölte fel a koszovói FC Prishtina ellenállását a budapesti Groupama Arénában, és a 3–0-val jó alapot teremtett magának arra, hogy a következő fordulóba jusson.

A kedden 21 órakor kezdődő mérkőzés (élőben közvetíti az m4sport tévéadó) a koszovói klub közlése szerint zárt kapus lesz.

A Ferencváros a Prishtina búcsúztatása esetén a litván Zalgiris Vilnius vagy az északír Linfield együttesével találkozik a selejtező második körében. Ha nem jutna tovább, a Konferencia Ligába átkerülve a walesi Connah’s Quay Nomads és az örmény Alaskert párharcának vesztesével küzdene meg.

A Kolozsvári CFR 1907 a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban 3–1 arányban nyert a bosznia-hercegovinai együttes ellen úgy, hogy uralta a találkozót, és a bekapott gól ellenére jó eséllyel pályázik a továbbjutásra (annál is inkább, mivel a szakszövetség eltörölte az idegenben lőtt gól szabályát).

Marius Şumudică csapata a hétvégén tizenegyespárbajban elvesztette a Szuperkupa-döntőt a Krajovai Universitatea FC ellen, viszont a mester korábban azt nyilatkozta, hogy szívesebben jutna tovább a BL-selejtezőben, mint hogy megszerezze ezt a trófeát.

A bosnyák meccs kezdési időpontja is 21 óra, élőben közvetíti a DigiSport1 és a Look Sport+ tévéadó.

Továbbjutás esetén a BL-ben a luxemburgi Fola Esch vagy a gibraltári Lincoln Red Imps következik a CFR 1907 számára, ha viszont kiesik, a Konferencia Ligába átkerülve Zalgiris Vilnius (litván)–Linfield (északír) párharc vesztesével mérkőzik.

promedtudo2Hirdetés

A rovat cikkei

CFR 1907: GYŐZELEM AZ ELSŐ FELKÉSZÍTŐN

Az osztrák edzőtáborban tartózkodó Kolozsvári CFR 1907 labdarúgó bajnokcsapata első felkészülési mérkőzését a helyi területi bajnokságban játszó FC Wels ellen vívta, és magabiztos 4–0 (2–0) arányú győzelmet aratott. A gólokon Mike Cestor (12. perc), Ciprian Deac (37. perc) és Claudiu Petrila 2 (52. és 86. perc) osztozott.