Betano I. liga, 12. forduló: Élen maradt a CFR

A román labdarúgó élvonal vasárnapi mérkőzései után is élen maradt a Kolozsvári CFR 1907 csapata. A Medgyesi Gázmetán hazai pályán szenvedett vereséget, míg a Krajovai Universitatea SK 16 év után verte meg ismét az FCSB-t.

A Ion Oblemenco Stadionban a 8. percben félbeszakították a meccset, így emlékezve a 8-as számot viselő, aznap elhunyt legendás játékosra, Ilie Balaci-ra (a vasárnapi meccseket egyébként is egyperces megemlékezéssel kezdték). A 30 ezres nézősereg méltó ünneplését az sem zavarta meg, hogy az ezt megelőző pillanatokban a fővárosiak öngóllal vezetést szereztek. Az oltyán gárda szünet után beleerősített, és fordítani tudott, még úgy is, hogy büntetőt is hibázott.

A vasutascsapat a honlapján bejelentette, hogy adminisztrációs vonalon erősített: Daniel Stanciut kinevezték sportigazgatónak. A menedzser korábban az országban a Bukaresti Steauánál (a jelenlegi FCSB-nél), a Vászlói/Vaslui-i FC-nél, a Marosvásárhelyi ESE/ASA-nál, a Bukaresti Dinamónál, de az izraeli Hapoel Akkónál is töltött be hasonló tisztséget.

Eredmények: • Nagyszebeni AFC Hermannstadt–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–2 (gól: Azdren Llullaku – 60., 11 m és Erico Da Silva – 74. perc) • Konstancai Viitorul–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 2–3 (Srdjan Luchin – 13. és Tudor Băluţă – 81. perc, illetve Igor Jovanovics – 7, Joseph Mensah – 66. és Ibrahima Tandia – 86. perc) • Medgyesi Gázmetán–Botoşani-i FC 1–2 (Yazalde Gomes Pinto – 15. perc, illetve Mihai Alexandru Roman II. – 73. és Jonathan Rodriguez – 89. perc, 11 m; a mérkőzést a nagykárolyi Kovács István vezette) • Krajovai Universitatea SK–FCSB 2–1 (Elvir Koljics – 50. és Matteo Fedele – 72. perc, illetve Renato Kelics – 8. perc, öngól; kiállítva: Junior Morais – 86. perc, FCSB; Koljics a 88. percben 11-est hibázott). A forduló hétfőn a Bukaresti Dinamó–Călăraşi-i Dunărea mérkőzéssel zárul. Az állás:

1.       Kv. CFR     12      6        5        1        14–8  23

2.       FCSB                    12      6        3        2        25–13         21

3.       Astra           12      5        5        2        16–8  20

4.       Gázm.         12      6        2        4        15–17         20

5.       Krajova      12      5        4        3        20–11         19

6.       Sepsi           12      5        4        3        14–9  19

7.       Viitorul       12      6        1        5        14–14         19

8.       Botoşani     12      3        6        3        16–15         15

9.       Călăraşi      11      3        5        3        11–12         14

10.     Jászvásár    12      4        2        6        11–17         14