Bajnokok Ligája: tizenegyespárbaj után búcsúzott a CFR 1907 (FRISSÍTVE MÁS EREDMÉNNYEL)

Bravúros továbbjutás az FTC-nek

Kétszer is hátrányba került, de egyenlíteni tudott a Kolozsvári CFR 1907 labdarúgócsapata az esélyesebb horvát GNK Dinamó Zágráb ellen, végül 11-es párbaj után hajtott fejet a Bajnokok Ligája-selejtező második fordulójában.

A zárt kapus találkozót a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban a portugál Antonio Emanuel Carvalho Nobre vezette.

A vasutasoktól Michael Pereira (64. perc) és Gabriel Debeljuh (93. perc) volt eredményes, a vendégektől Amer Gojak (14. perc) és Lirim Kastrati (78. perc) lőtt gólt, a találkozó 90 perc után 2–2-re állt, és ez a kétszer 15 perces hosszabbítás után sem változott. A CFR 1907 több mint egy órát emberelőnyben játszott, a francia Kévin Théophile-Catherine az 51. percben piros lapot kapott. A játékvezető egyúttal büntetőt is ítélt, ezt azonban Ciprian Deac kihagyta.

A 11-es párbaj lutriját a Dinamó Zágráb 6–5-re nyerte, a kolozsváriaktól Paulo Vinícius de Sousa, a horvát Damjan Djokovics, a venezuelai Mario Rondón, a bosnyák Mateo Susics és Deac betalált, Cătălin Golofca és a francia Kevin Boli kihagyta. A Dinamótól Bruno Petkovics, a bosnyák Marin Leovac, az északmacedón csapatkapitány Arijan Ademi, a szlovén Petar Sztojanovics, a Ferencvárost is megjárt osztrák–bosnyák Emir Dilaver és Josko Gvardiol nem hibázott, Gojak hagyta ki a 11-est.

A CFR 1907 az Európa Liga-selejtezők 3. fordulójában folytatja, szeptember 1-jén ejtik meg a sorsolást.

A mérkőzést jól kezdte a kolozsvári csapat, aztán 10 perc után a Zoran Mamics edzette horvátok kijöttek a védekezésből, Miszlav Orsics mellélőtt, majd jött a CFR-védelem sorozatos hibája, s a vezetést is megszerezték. A 14. percben Boli elcsúszott, Luka Ivanusec lövését hárította, de rossz helyre ütötte ki Cristian Bălgrădean kapus, Gojak csapott le a labdára, és a hálóba lőtt (0–1). Öt percre rá ismét Ivanusec próbálkozott, de 18 méterről kevéssel mellélőtt.

A vasutasok percei következtek, Deac a 20. percben mintegy 10 m-ről fölé trafálta a francia Michael Pereira szögletbeadását, majd nyolc percre rá Dilavert találta el. Közben Deac szögletén Djokovics fejelt veszélyesen, de a svájci válogatott Mario Gavranovic mentett a kapu torkából. A 37. percben Andrei Burcă lőtt a rövidsarokra, de Dominik Livakovics szögletre ütötte a labdát. Utána Bălgrădeannak akadt több munkája, előbb Orsics lövését hárította (39. perc), majd Djokovicsot mentette meg az öngóltól (41. perc), utóbbi esetben a felsőlécen landolt a labda. A hajrában Deac fordulásból lőtt mellé.

Szünetben Dan Petrescu mester Rondónnal frissítette a csatársort, s a venezuelai játékos végig jó játékkal hálálta meg a bizalmat. Ezt a 47. percben egy lövéssel kezdte, amellyel azonban nem találta el a kaput. Az 50. percben Theophile-Catherine Debeljuh ellen szabálytalankodott, a portugál játékvezető ezt kiállítással és 11-essel is büntette – Deac gyenge lövését azonban hárította a világbajnoki ezüstérmes Livakovics, majd Djokovics duplázásánál is helytállt.

Némileg szerencsésen egyenlített a CFR, a 64. percben Pereira mintegy 25 m-ről lövésre szánta el magát, Livakovics pedig a hálóba ügyetlenkedte a labdát (1–1).

Felváltva adódtak a góllövési esélyek, de sorra kimaradtak. Livakovics jól helyezkedett Vinícius fejesénél (69. perc), majd öt perc múlva egy kontránál Bălgrădean fogta meg Sztojanovics lövését. A 78. percben Debeljuh rövidsarokra tartó próbálkozását védte Livakovics.

Hidegzuhanyként emberhátrányban volt eredményes a Dinamó, amely gyors ellentámadással lepte meg a vasutasok védelmét. Ademi lövését kiütötte a kapus, de Kastratinak már formaság volt az üres kapuba lőni (78. perc). Két perc múlva Bălgrădean megfogta Kastrati újabb próbálkozását.

A hosszabbításpercek végén Rondón jobb oldali lerohanását kiválóan ütemezett beadással koronázta meg, Debeljuh pedig egyenlített (2–2), következhetett a félórás ráadás. A fáradt csapatok ebben az időszakban alig jutottak helyzetig. A 102. percben Rondón erős beadásánál Ademi kis híján öngólt vétett, két percre rá viszont Kastrati lőtt fölé, miután Bălgrădean védte Sztojanovics lövését.

A büntetők sorozata 4–4-ig nem maradt ki, aztán Bălgrădean kivédte Gojak lövését. Utána azonban Golofca erőtlen próbálkozása sem tudta legyőzni Livakovicsot. A hetedik sorozatban Boli nagy erővel fölé bombázta a labdát, s ez a horvátok továbbjutását szentesítette.

A CFR 1907 összeállítása: Cristian Bălgrădean – Andrei Burcă (82. perc Mateo Susics), Paulo Vinícius de Sousa, Kevin Boli, Mario Camora (csapatkapitány) – Alexandru Chipciu (46. perc Mario Rondón), Mihai Bordeianu (113. perc Cătălin Itu), Damjan Djokovics – Ciprian Deac, Gabriel Debeljuh, Michael Pereira (68. perc Cătălin Golofca). Fel nem használt cserék: Grzegorz Sandomierski – Ovidiu Hoban, Mike Cestor.

Eredmény, Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–GNK Dinamó Zágráb 2–2 (gól: Michael Pereira – 64. és Gabriel Debeljuh – 93. perc, illetve Amer Gojak – 14. és Lirim Kastrati – 78. perc; kiállítva: Kévin Théophile-Catherine – 51. perc; a házigazdáktól Ciprian Deac az 52. percben kihagyott egy büntetőt), tizenegyesek után 5–6 – továbbjutott a Dinamó Zágráb.

Győzött a Fradi a Celtic Parkban

A Ferencváros óriási bravúrt végrehajtva 2–1-re nyert szerdán a skót Celtic Glasgow otthonában, ezzel bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének harmadik fordulójába.

A Ferencváros így a BL-selejtező harmadik fordulójában is érdekelt lesz – a főtáblára jutáshoz négy kört kell menni –, a sorsolást hétfőn tartják.

A koronavírus-járvány miatt a találkozót zárt kapuk mögött játszották, az összecsapást a holland Allard Lindhout vezette.

Nagy lendülettel kezdett a Neil Lennon edzette Celtic, a Ferencváros az első perctől kontrákra rendezkedett be és a kapusok közül is Dibusz Dénesnek kellett először játékba avatkoznia, azonban az első gólt a magyar bajnokcsapat szerezte. A 7. percben gyors ellentámadásból kiharcolt szöglet után Sigér Dávid rá jellemző, pontos távoli bombával mintegy 20 méterről szerzett vezetést (0–1). Az ukrán Szerhij Sztanyiszlavovics Rebrov taktikája jó 40 percig tökéletesen működött, a skótok addig szinte helyzetig sem jutottak, a ferencvárosi játékosok rendkívül fegyelmezetten, egymást tökéletesen segítve futballoztak. A félidő utolsó öt percére sebességi fokozatot váltott a Celtic, és folyamatosan dolgozta ki a helyzeteket, Dibusz azonban magabiztos volt.

A fordulást követően az 53. percben megpattanó lövéssel gyorsan egyenlített a skót együttes (Ryan Christie 18 méterről középről lőtt, labdája a bosnyák Adnan Kovacsevics fején megpattant, így Dibusz nem tudott hárítani – 1–1), néhány perccel később pedig csak a felső léc választotta el a vezetéstől. A szakadó esőben a hazai zöld-fehérek teljesen beszorították magyar riválisukat, azonban a félidő közepén szinte a semmiből, a Djurgarden ellen duplázó norvég Tokmac Chol Nguen révén újra előnybe került a Ferencváros – a 75. percben egy előrevágott labda tökéletesnek bizonyult a lendületből érkező Nguennek, aki lefutotta védőjét, majd az ötös sarkáról, éles szögből a bal sarokba gurított (1–2).

A hajrában ugyan nyomott a Celtic, de játékából ekkor már hiányzott az átütő erő, így a Ferencváros kiharcolta a továbbjutást.

Az FTC összeállítása: Dibusz Dénes – Botka Endre, Adnan Kovacsevics, Miha Blazic, Eldar Csivics – Sigér Dávid, Ihor Ihorovics Haratyin, Wergiton do Rosário Calmon Somália – Isael da Silva Barbosa (71. perc Franck Boli), Tokmac Chol Nguen (80. perc Mihal Skvarka), Myrto Uzuni (86. perc Aissa Bilal Laidouni).

Eredmény, Bajnokok Ligája-selejtező, 2. forduló: • Celtic Glasgow (skót)–Ferencvárosi Torna Club 1–2 (gól: Ryan Christie – 53. perc, illetve Sigér Dávid – 7. és Tokmac Nguen – 75. perc).

Lang Ádám csapata is továbbjutott

Lang Ádám csapata, a ciprusi Omonia Nicosia hosszabbításban 2–0-ra nyert a Legia Varsó otthonában szerdán, a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének második fordulójában. A magyar válogatott védő végigjátszotta a mérkőzést.

A PFK Razgrad Ludogorec mindhárom románja kezdőember volt, Cosmin Moţi és Dragoş Grigore végigjátszotta a dán FC Midtjylland elleni találkozót Claudiu Keşerü 54 perc játéklehetőséget kapott. A bolgár együttes hiába volt pályaválasztó, 1–0-ra kikapott.

Az azeri Karabah/Qarabag saját pályáján győzte le 2–1-re a moldáv Sheriff Tiraszpolt – utóbbi együttesben végigjátszotta a meccset az egykori CFR-játékos Andrei Peteleu.

Eredmények, Bajnokok Ligája, selejtező, 2. forduló:

Kedden játszották: • PAOK Szaloniki (görög)–Besiktas Isztambul (török) 3–1 • KF Tirana (albán)–Crvena Zvezda Belgrád (szerb) 0–1. Szerdán: • Legia Varsó (lengyel)–Omonia Nicosia (ciprusi) 0–2 – hosszabbítás után • PFK Razgrad Ludogorec (bolgár)–FC Midtjylland (dán) 0–1 • Dinamó Breszt (fehérorosz)–FK Szarajevó (bosnyák) 2–1 • Young Boys Bern (svájci)–KÍ Klaksvík (feröeri) 3–1 • NK Celje (szlovén)–Molde FK (norvég) 1–2 • Karabah/Qarabag FK (azeri)–Sheriff Tiraspol (moldáv) 2–1 • FK Suduva (litván)–Maccabi Tel-Aviv (izraeli) 0–3 • Lokomotív Zágráb (horvát)–Bécsi Rapid 0–1 • AZ 67 Alkmaar (holland)–Viktoria Plzen (cseh) 3–1 – hosszabbítás után.

Borítókép: Gabriel Debeljuh (sötét mezben) góllal mutatkozott be a nemzetközi porondon a vasutasoknál – FOTÓ: MEDIAFAX