Bajnokok Ligája: negyeddöntős az angol bajnok, kettős győzelemmel nyolc között a Juventus

A Leicester City labdarúgócsapata hazai pályán 2–0-ra legyőzte az Európa Liga-győztes FC Sevillát, így 3–2-es összesítéssel az angol csapat jutott a Bajnok Ligája negyeddöntőjébe. Kettős győzelemmel jutott tovább a Torinói Juventus, amely a portói 2–0-át követően hazai pályán Dybala tizenegyesével győzte le a 40. percben emberhátrányba kerülő Porto csapatát.

A spanyol–angol párharcban  a két csapat első meccsén hazai pályáján 2–1-re a Sevilla győzött, a Leicester Citynek volt sürgősebb a gólszerzés. Ennek ellenére az ibériai együttes kis híján már a 4. percben betalált, Samir Nasri ötösről leadott lövését viszont Kasper Schmeichel bravúrral védte. Ezt követően sokáig a kapuk nemigen forogtak veszélyben. Egészen a 27. percig, amikor a Jamie Vardy buktatásáért befújt szabadrúgást Ryad Mahrez kanyarította középre, a labda pedig a hosszún érkező csapatkapitány, Wes Morgan combjáról pattant a kapuba (1–0). Ezzel a góllal idegenben lőtt találatának köszönhetően összesítésben már az angol együttes állt jobban.

Miután az 53. percben a sevillás Sergio Escudero távoli lövése a felső lécen csattant, az edzőváltáson átesett Leicester (Claudio Ranieri helyébe ideiglenesen Craig Shakespeare lépett), az angol csapat pedig mondhatni a fordulásból betalált: az 54. percben Marc Albrighton (kék mezben; a labdával Samir Nasri) 15 méterről a jobb alsóba lőtt (2–0).

A mérkőzés végéhez közeledve forrósodott a hangulat, a 74. percben összekapott ugyanis Vardy és Samir Nasri, utóbbi pedig buta módon fejelő mozdulatot tett az angol csatár irányába, s piros lapot kapott. Ráadásul a 79. percben a Vitolo buktatásáért megítélt büntetőt Steven N’Zonzi kihagyta. A Sevilla a két csapat első meccsén is büntetőt hibázott, a két meccsen kihagyott két tizenegyes pedig megbosszulta magát, így végül nagy csatában az angol bajnok Leicester City jutott a Bajnokok Ligája legjobb nyolc együttese közé.

*

Szinte lehetetlen helyzetből várta a Juventus elleni BL-nyolcaddöntő visszavágóját a Porto csapata. A portugálok kétgólos vereséget szenvedtek hazai pályán, és nem sok jót remélhettek Torinóban sem, hiszen a zebramezesek nemzetközi porondon majd' négy éve kaptak ki utoljára 2011-ben átadott, új stadionjukban.

A 40. percben az aradi Ovidiu Alin Haţegan kiállította a vendégek védőjét, miután egy jobb oldali szöglet után Sandro jobb alsóba tartó bólintását rossz helyre tolta Casillas, Higuaín ismétlésébe pedig kézzel vetődött bele a jobb kapufát őrző Maxi Pereira. A megítélt büntetőt Paulo Dybala higgadtan értékesítette, gyakorlatilag eldöntve a párharc sorsát.

Eredmények, Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágók (kiemelve a továbbjutó): • Leicester City (angol)–Sevilla (spanyol) 2–0 (gól: Morgan – 27. és Albrighton – 54. perc; kiállítva: Nasri – 74. perc, Sevilla) – továbbjutott a Leicester 3–2-es összesítéssel • Torinói Juventus (olasz)–FC Porto (portugál) 1–0 (Dybala – 42. perc, 11 m; kiállítva: Pereira – 40. perc, Porto) – tj. a Juventus kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel.