Bajnokok Ligája: hátrányból kell továbbjutnia a Juventusnak

Egygólos hátrányból kell továbbjutnia a Juventusnak az FC Porto elleni Bajnokok Ligája-nyolcaddöntőben, amelynek visszavágóját kedden este rendezik Torinóban.

Az olasz bajnoki címvédő február 17-én 2–1-es vereséget szenvedett Portugáliában, ahol Federico Chiesa 82. percben szerzett szépítő gólja sokat jelentett a Juventusnak. Az olaszok azon a mérkőzésen nem igazán találtak fogást a Portón, amely az első és a második félidőben is az első percben talált be a kapuba. Andrea Pirlo vezetőedző vélhetően kedd estére igyekszik majd megszervezni a csapat stabil védekezését, a hétvégén pihentetett ötszörös aranylabdás Cristiano Ronaldo pedig ismét meghatározó szerephez juthat. Pirlo az SS Lazio ellen 3–1-re megnyert szombati rangadó után elárulta, már a hét közben megegyezett Ronaldóval abban, hogy a 36 éves portugál klasszis a bajnokin nem lép pályára, így kipihentebb lesz a BL-találkozón. A Juventus a hazai pálya előnyében joggal bízhat, december 22. óta egyetlen csapat sem tudott győzni a torinói Allianz Stadionban.

Ami a Juve Porto elleni BL-párharcokat illeti: legutóbb a 2016–2017-es kiírás ugyanezen szakaszában sorsolták össze a két együttest, akkor az olaszok kettős győzelemmel, 3–0-s összesítéssel ejtették ki portugál riválisukat. Azt megelőzően 2001-ben találkozott a két együttes, és a portói 0–0 után a Juve otthon 3–1-re győzött.

Hazai oldalon egyelőre úgy tűnik, hogy Giorgio Chiellini, az argentin–olasz Paulo Dybala, valamint az uruguayi Rodrigo Bentancur Colmán szolgálataira nem számíthat Pirlo, míg a holland Matthijs de Ligt játéka kérdéses. A portugáloknál Sergio Conceicao vezetőedzőnek szintén vannak sérültjei, és a védelmet irányító Pepe szereplése sem biztos.

A másik keddi mérkőzésen a Borussia Dortmund fogadja az FC Sevillát, mégpedig kényelmes helyzetből, miután Spanyolországban 3–2-es győzelmet aratott. A „főpróba” egyik csapatnak sem sikerült: a németek szombaton 4–2-re kikaptak a címvédő és listavezető Bayern München otthonában úgy, hogy kilenc perc után már 2–0-ra vezettek, míg az FC Sevilla a nagyságrendekkel gyengébb kerettel rendelkező Elche vendégeként szenvedett 2–1-es vereséget a La Ligában. A spanyolok némiképp felforgatott kezdőcsapattal álltak ki a bajnokin, vélhetően sokkal inkább a keddi BL-meccsre figyeltek már akkor is, míg a Borussia Dortmund erős összeállításban kezdett Münchenben, a két gólt szerző Erling Braut Hålandot viszont a 60. percben le kellett cserélni.

Az, hogy kedden melyik oldalon kik lesznek bevethetők, egyelőre kérdés, a Borussiánál ugyanakkor biztosan lesz egy hiányzó a meghatározó játékosok közül. Az angol Jadon Malik Sancho ugyanis izomsérülés miatt hetekre kidőlt, és egyelőre nem lehet tudni, mikor léphet újra pályára. A másik oldalon a legjobbak közül jelenleg nem tudni sérültről, így valószínű, hogy az FC Sevilla a legjobb összeállításban tud kifutni a dortmundi gyepre.

Mindkét mérkőzés 22 órakor kezdődik kedden.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó: • Torinói Juventus (olasz)–FC Porto (portugál) (az első mérkőzésen: 1–2) – élőben közvetíti a DigiSport1, a Look Sport+ és a Telekom Sport1 tévéadó • Borussia Dortmund (német)–FC Sevilla (spanyol) (3–2) – DigiSport2, Look Sport és Telekom Sport3.