Adam Peaty és Sarah Sjöström az év úszója a LEN-nél

A brit Adam Peaty és a svéd Sarah Sjöström lett a tavalyi év legjobbja az Európai Úszó Szövetség (LEN) szavazásán.

A LEN hétfői tájékoztatása szerint a szavazatok csaknem 80 százalékát begyűjtő Peaty (borítóképünkön) megvédte 2016-os címét, a 70 százalékos eredményt elérő Sjöström viszont először kapja meg az elismerést.

A brit sportoló júliusban, a budapesti világbajnokságon 50 és 100 méter mellen is győzött, előbbiben világcsúccsal, majd decemberben 100 mellen aranyérmet nyert a koppenhágai rövidpályás Európa-bajnokságon.

Sjöström (a képen) a magyar fővárosban 50 és 100 méter pillangón, valamint 50 gyorson is világbajnok lett, Dániában pedig 50 gyorson, 100 pillangón, és a 4x50 méteres vegyesváltó tagjaként győzött, és hatszor döntött világrekordot.

A nőknél az előző négy esztendőben rendre Hosszú Katinkára esett a választás; a háromszoros olimpiai bajnok ezúttal második lett.

A voksoláson a nemzeti szövetségek és a LEN tisztségviselői vettek részt, akik a vízilabdázóknál mindkét nemben egy kapust láttak a legjobbnak. A férfiaknál a horvát Marko Bijac világbajnok lett, a Jug Dubrovnik csapatával pedig Bajnokok Ligája-ezüstérmes, míg a spanyol Laura Ester vb-ezüstöt szerzett, a Sabadell együttesével pedig harmadik lett az Euroligában. Másodikként Nagy Viktor, ötödikként Vámos Márton zárt.

Hosszú Katinkát és Rasovszky Kristófot is az elmúlt év legjobbjának választotta a vizes sportokat tömörítő európai szövetség (LEN).
Magyar éremesőt hozott a nyitónap az úszók Világkupa-sorozatának budapesti állomásán. Két számban is kettős hazai sikernek tapsolhatott a Duna Aréna közönsége: női 200 méter pillangón Hosszú Katinka győzött (2:08,55 perc) Jakabos Zsuzsanna előtt (2:09,67), míg a szám kvangdzsui világbajnoka, Kapás Boglárka negyedik lett (2:10,92).