A fehér sport híreiből

Tenisz-összeállításunkban a hétvégi tornadöntőkről szólunk.

Federerék nyerték a Hopman-kupát

A svájci csapat, Roger Federer és Belinda Bencic nyerte meg a Perth-ben rendezett Hopman-kupát, a teniszezők nem hivatalos vegyescsapat-világbajnokságát, miután a szombati döntőben 2–1-re legyőzte a német válogatottat.

A két egyes mérkőzésen a 19-szeres Grand Slam-bajnok Federer szetthátrányból fordított Alexander Zverev ellen, Bencic pedig két sima játszmában kikapott a volt világelső Angelique Kerbertől.

A mindent eldöntő vegyes párosban aztán a svájciak koncentráltak jobban, s 2–0-ra megnyerték az úgynevezett fast fourt, azaz a négy nyert játékig tartó szetteket.

Federer pályafutása során másodszor hódította el a Hopman-kupát, 2001-ben, 19 évesen még Martina Hingisszel bizonyult a legjobbnak. Svájc 1992 és 2001 után harmadik diadalát aratta a viadalon.

Eredmény, döntő: • Svájc–Németország 2–1 – Roger Federer–Alexander Zverev 6:7 (4), 6:0, 6:2; Belinda Bencic–Angelique Kerber 4:6, 1:6; Federer, Bencic–Zverev, Kerber 4:3 (3), 4:2 – rövidített szettek.

A második kiemeltet is legyőzve nyert Simon Púnában

A francia Gilles Simon nyerte meg az indiai Púnában rendezett, 501 ezer dollár összdíjazású keménypályás férfi tenisztornát, miután a szombati döntőben két szettben legyőzte a második helyen kiemelt dél-afrikai Kevin Andersont. A 33 éves játékos a legjobb négy között az elsőként rangsorolt horvát Marin Csilicset búcsúztatta, ezzel együtt a sikere meglepetés, most ugyanis csak a 89. a világranglistán, míg a 30 esztendős Anderson a 14. Simon pályafutása 13. tornagyőzelmét aratta a púnai viadalon, amely most először szerepelt az ATP versenynaptárában.

Eredmény, döntő: Simon (francia)–Anderson (dél-afrikai, 2.) 7:6 (4), 6:2.

Monfils magabiztosan nyerte a dohai tornát

A francia Gaël Monfils nyerte az 1,3 millió dollár összdíjazású dohai keménypályás férfi tenisztorna szombati döntőjét. A világranglistán 46. játékos két sima szettben, 61 perc alatt győzte le az orosz Andrej Rubljovot, az ATP-rangsor 39. helyezettjét. A 31 éves Monfils pályafutása hetedik tornagyőzelmét ünnepelhette.

Eredmény, döntő: Monfils (francia)–Rubljov (orosz) 6:2, 6:3.

Szvitolina győzött Brisbane-ben, Görges Aucklandban

A nőknél a harmadik helyen kiemelt ukrán Jelina Szvitolina nyerte Brisbane-ben rendezett keménypályás tenisztornát. Szvitolina szombaton két sima szettben bizonyult jobbnak a selejtezőből indult, fehérorosz Aljakszandra Szasznovicsnál, s ezzel pályafutása tizedik tornagyőzelmét aratta.

Az ausztráliai városban férfi tornát is rendeztek, a hazai pályán szereplő Nick Kyrgios nyert, miután a vasárnapi döntőben magabiztosan verte az amerikai Ryan Harrisont. A szombaton a címvédő és első helyen kiemelt Grigor Dimitrovot búcsúztató Kyrgios a negyedik trófeáját szerezte meg, és először diadalmaskodott hazájában. A 22 éves játékos előzőleg 2016-ban ünnepelhetett tornagyőzelmet. Harrison karrierje harmadik ATP-döntőjéből a másodikat vesztette el.

Új-Zélandban a 29 éves Julia Görges (14. a világranglistán) diadalmaskodott, miután két szoros játszmában legyűrte az egykori világelső dán Caroline Wozniackit (3.). A tavaly ugyanitt finalista német lány ötödik tornagyőzelménél tart, utóbbi 14 meccsén győzött, az előző két tornát is megnyerte tavaly, ahol indult (Moszkvában és a kínai Csuhajban rendezett Bajnokok Tornáján).

Döntős eredmények, Brisbane, nők (1 millió dollár összdíjazás): Szvitolina (ukrán, 3.)–Szasznovics (fehérorosz) 6:2, 6:1. Férfiak (469 ezer dollár összdíjazás): Kyrgios (ausztrál, 3.)–Harrison (amerikai) 6:4, 6:2.

Auckland (250 ezer dollár összdíjazás): Görges (német)–Wozniacki (dán, 1.) 6:4, 7:6 (4).