„Testvérvárosi” kapcsolatok: a linzi koldusok nagy része Brassó megyéből származik

„Testvérvárosi” kapcsolatok: a linzi koldusok nagy része Brassó megyéből származik
Brassói rendőrök érkezhetnek Linzbe, miután az osztrák város hatóságai segítségüket kérték a koldulás felszámolásában. Kiderült ugyanis, hogy a Linz utcáin igazoltatott koldusok többsége Brassó megyéből származik.

Annak érdekében, hogy közösen találjanak megoldást a problémára, egy linzi küldöttség – élén az alpolgármesterrel, akit a rendőrség helyettes vezetője és a szociális szolgálat vezetője is elkísért – érkezett Brassóba. „Testvérvárosok vagyunk, teljesen természetes volt, hogy eljöttek egyeztetni a helyi hatóságokkal. Jártak a megyei rendőrségen, a szociális igazgatóságon és a városházán. A következtetés az volt, hogy közös európai megoldást kell találnunk a koldulás által felvetett problémára, a vegyes, brassói és osztrák járőrözés pedig ezek egyike lehet. A következő időszakban egy rendőrökből és a helyi hatóságok képviselőiből álló brassói küldöttség Linzbe látogat, hogy felmérjék a helyzetet” – nyilatkozta Christian Macedonschi helyi önkormányzati képviselő, aki brassói tartózkodásuk idején kísérte az osztrák küldöttséget.

A linziek elsősorban a megyei rendőrséget keresték fel, ahol a vezetőséggel egyeztettek. „Az osztrák küldöttség több témát is felvetett, köztük a koldulást. A Brassó megyei rendőrség nyitottságot és készséget mutatott arra, hogy kivegye a részét a jelenség felszámolásában a nemzetközi rendőri együttműködési szabályok tiszteletben tartásával, legyen szó a koldulásról, vagy más bűncselekmények visszaszorításáról” – közölte Ionuţ Marin, a Brassó megyei rendőrség szóvivője.

A linzi küldöttség brassói látogatásáról az egyik helyi lap, az Österreich Journal is beszámolt. Írtak arról is, hogy nemrég a helyi hatóságok felszámoltak egy illegális tábort, amit a koldusok alakítottak ki a város szélén.