Hat toronydaru és két kisebb daru, rengeteg más munkagép, betonelem, vasszerkezet és munkás népesíti be azt az elkerített, két-három hektárnyi területet, ahol a sétatéri Ion Moina stadion utóda van születőben. Körvonalazódnak a lelátók, de láthatóan még sok a tennivaló. Alin Tişe közölte a sajtóval, hogy a megyei tanács a beruházás 31 millió eurós tervéből tavaly 9 milliót utalt ki erre, az idei költségvetésben pedig további 15 millió szerepel ilyen célra. A megyei elnök szerint a munkaütem kielégítő, a jövőre kitűzött átadási határidő tarthatónak látszik. Viszont nem tisztázottak még az infrastrukturális fejlesztés, és a beruházás egyéb részletei. Nem ismerik, hogy 2010-ben az UEFA és a FIFA milyen új elvárásokat támaszt a stadion megépítésével kapcsolatban, ezért előfordulhat olyan munkálatok és költségek szükségessége, amelyek nem szerepeltek az eredeti elképzelések között. A megyei tanács mindenesetre szeretné, ha ezeket az esetleges plusz igényeket már kezdetben, az átadásig ki lehetne elégíteni.
Tişe szerint az összköltségek figyelembe vételével egy ülés a lelátón kb. 1000 euróba kerül, ami háromszor kevesebb, mint a bukaresti, hasonló nemzetközi előírásokat betartani igyekvő stadionépítőknél. Még ebben az esztendőben a megyei tanács szerződést szeretne kötni egy, a stadion adminisztrálását elvállaló hazai vagy külföldi céggel, amely több tucat alkalmazottjával biztosítaná a nyereséges üzemeltetést (mérkőzések, koncertek, kiállítások, más rendezvények lebonyolításával), hogy a profit megfelelő része a megyei önkormányzathoz kerülhessen. És egy nyugatról ellesett szokást is meg szeretne gyökereztetni Tişe: az új stadion bizonyos lelátóit, atlétikai pályáját nevezzék el neves kolozsvári sportemberekről vagy olyan személyekről, akik szerződésben meghatározott időre ennek ellenértékét befizetnék az önkormányzat számlájára. Radu Bica megyei tanácsi alelnök szerint az építők nem haladták meg költekezési mozgásterüket.
Ioan Aşchilean, az ACI igazgatótanácsának elnöke elmondta, hogy eddig a talajvíz nem okozott gondot az építésben. Mostanáig több mint 13 600 köbméter betont építettek be, és még 16 560 köbmétert fognak a helyére helyezni, körülbelül 4000 köbméter előregyártott elemet (ebből 3600 vasszerkezet) használtak fel. Az építők 160 személlyel dolgoznak, ebből 24 az adminisztratív alkalmazott, de nyár végére 360–370-re kell feltornázniuk a létszámot. Több, kiváló szakembereket foglalkoztató bedolgozó cég működik közre (például a tervezésben 50 fő, a beszerzés számláján pedig eddig 1500 órányi tárgyalás szerepel).