Rossz passzban a Dési Egyesülés

II. liga – 10. forduló

Ez nem az a kép, de most jó
Szomorú, de biztos: a Dési Egyesülés egyre jobban süllyed a táblázaton, és már most elmondhatjuk, egyik biztos kieső-jelölt, figyelembe véve az őszi szereplést. A csapat a labdarúgó másodosztály 13. játéknapján 3–1 (1–1) arányú vereséget szenvedett – hazai pályán.

A hétvégi fordulóban a Resicabányai MSC ellen katasztrofális volt a házigazdák játéka. Már az első perctől kezdve látszott, hogy a vendégek erőteljes, magabiztos focit művelnek, és nem véletlen, ha már az első percben Denis Fărăgău révén megszerezték a vezetést: az első akciójuk során a szemfüles középpályás 12 méterről talált be Rareş Pop kapujába, aki jóformán még be sem melegedett. Ez még jobban letörte a hazaiakat, akik sehogy sem találtak magukra, a középpályán átengedve a kezdeményezést Flaviu Stoican edző tanítványainak. A désieknek a 3. percben volt ugyan egy 18 méteres szabadrúgásuk, de Adrian Pop a kapu mellé lőtt. A 32. percben azonban sikerült egyenlítenie az Egyesülésnek, Denis Golda közeli fejesét nem tudta hárítani Ionuţ Rus vendégkapus, akinek ellenben sikerült kivédeni Golda lövését a 45. percben. Két perccel azelőtt a bánságiaknak is volt egy kitűnő helyzetük megugrani, de Marian Drăghiceanu is a hálóőr kezébe rúgta a labdát.

A 62. percben viszont ugyanő vezetéshez juttatta csapatát, egy jobb oldali beadás után. Így lett 2–1 az MSC javára, ami ólmot öntött a désiek lábába: fejetlenül szerepeltek a folytatásban. Nem csoda, ha a resicabányaiak uralták a középpályát és biztosan védekeztek, nagy hangsúlyt fektetve az ellentámadásokra. Egy ilyen gyors kontra végén született meg a harmadik góljuk: a 78. percben Alexandru Negru volt eredményes, aki egy kapu előtti kavarodásban továbbította a labdát a désiek kapujába, beállítva a végeredményt.

Egyesek számára kissé túlzottnak tűnhet a siker, de a vendégek teljesen megérdemelték a győzelmet, mindvégig jobban játszottak. Az Egyesülés sehogy sem talál magára, és jól mondta egy szurkoló a lelátón, Désre jöhet José Mourinho vagy Mircea Lucescu is, ők sem tehetnek többet a jelenlegi játékoskerettel. Az új bajnokság elején is mindenki tudta, a mostani labdarúgókkal csakis a kiesés ellen lehet küzdeni.

Az összecsapás végén Dragoş Militaru dési edző elmondta, jókor jön a válogatott nemzetközi szereplése miatti szünet, egyes dolgokat még helyre lehet  hozni – ha pedig nem most, akkor majd a téli előkészületek során.

Désen egyébként a hétvégi menetben először fordult elő, hogy a híres helyi Szamos Brigád szurkolócsoport számát felülmúlták a vendégek Guardia Ultra drukkerei. Utóbbiak 15 tagot számláltak, míg a hazai „brigád” alig néhány szurkolóval buzdította kedvenceit. Ne is beszéljünk arról, hogy a hajnali 4 órakor útnak induló krassó-szörényiek sokkal boldogabbak és „frissebbek” voltak...

Mindenesetre, az Egyesülés hazai meccsein egyre kevesebb a nézők száma, a hétvégén is alig háromszázan foglaltak helyet a lelátókon, ahol a tavaly ilyenkor kétezer sportbarát szurkolt kedvenceinek.

A találkozót az aranyosmohácsi (Fehér megye) Vladimir Andrei Nagy vezette.

Az Egyesülés a következő összeállítában szerepelt: Rareş Pop – Alex Piftor, Daniel Pop, Cristian Chira, Alex Şuteu (81. perc Alex Negrea) – Victor Stancovici (81. perc Marcus Georgiu) – Kereki Mihály, Adrian Pop, Sergiu Ciocan (64. perc Gabriel Fulga) – Denis Golda, Florin Blaj (77. perc Claudiu Zamfirescu).

Eredmények, II. liga, alapszakasz, 13. forduló: • Tirgovicsi/Târgoviştei Chindia–Mioveni-i SK 0–2 (gól: Daniel Toma 9. perc, Cătălin Gogor 39.) • Bodzavásári/Buzăui Glória–Karácsonkői/Piatra Neamţ-i Csalhó 1–1 (Marko Pervan 44., 11 m, illetve Bogdan Forizs 69.; kiállítva: Mihai Neicuţescu 83., Csalhó) • Piteşti-i Argeş FC–Szloboziai Unirea 0–1 (Gabriel Lazăr 64.) • Tunari-i SK–Chiajnai Concordia 1–1 (Mirko Ivanovski 52., illetve Dorin Codrea 5.) • Bukaresti Metaloglobus–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Jövő Pandúrok 2–1 (Dragoş Huiban 45+3., 11 m, Georgian Honciu 77., illetve Aziz Njoya Njifakue 26.; kiállítva: Njifakue 92.) • Alexandriai MSC–Vajdahunyadi Corvin 0–2 (Marius Coman 11., Denis Hrezdac 36.) • Sellenberki SK–Bukaresti Progresul Spartac 2–1 (Casian Soare 39., Raul Rotund 86., illetve Andreas Chiriţoiu 33., 11 m; kiállítva: Leonard Alexandrescu 80., Progresul) • Szlatinai MSC–Újszentesi SK 3–0 (Valentin Alexandru 21., Dorin Toma 81., 11 m és Claudiu Dragu 85.) • Dési Egyesülés–Resicabányai MSC 1–3 (Denis Golda 32., illetve Denis Fărăgău 1., Marian Drăghiceanu 62., Alexandru Negru 78.). Hétfőn 17.30-kor rendezik a Bukaresti Steaua–FK Csíkszereda mérkőzést.