JÉGKORONG MOL-LIGA: ROMÁNIÁBAN VESZÍTETT A FERENCVÁROS

A Ferencvárosi TC kikapott a román bajnok Galaci Dunărea vendégeként a jégkorong MOL-liga vasárnapi játéknapján. A hazaiak amerikai légiósa, Philip Bushbacher – aki korábban Újpesten és Dunaújvárosban is játszott – három gólt ütött a mérkőzésen.

Eredmények: • Galaci Dunărea–Ferencvárosi TC 6–2 • HK Belgrád (szerb)–Debreceni HK 3–7. A tabellán: 1. Diósgyőri VTK Jegesmedvék 56 pont/25 mérkőzés, 2. MAC Budapest 54/25, 3. Újpesti TE 53/25, 4. Brassói Corona ASC 51/30, 5. Dunaújvárosi Acélbikák 49/26, 6. Debrecen 39/26, 7. Dunărea 34/29, 8. Székesfehérvári Fehérvári Titánok 32/26 (80–97), 9. FTC 32/26 (81–108), 10. Csíkszeredai Sportklub 22/29, 11. HK Belgrád 19/27.

A román bajnokság eddig nem közölt eredményei: • Dunărea–Bukaresti Steaua 2–5 • Csíkszereda–Gyergyószentmiklósi Progm 3–2. Az állás: 1. Corona 50 pont619 mérkőzés, 2. Csíkszereda 38/19, 3. Progym 38/22, 4. Dunărea 26/19, 5. Steaua 19/19, 6. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/16.

LABDARÚGÓ ROMÁN KUPA, NYOLCADDÖNTŐ

varosnapokHirdetés

Az idei utolsó labdarúgó-forduló előtt hétközben lejátsszák a labdarúgó Román Kupa nyolcaddöntőit. A továbbjutásról egy találkozó dönt (döntetlen esetén 30 perces hosszabbítással, szükséges esetén 11 m-es rúgásokkal), az elöl álló csapat a pályaválasztó.

A program (a 13.30 órakor kezdődő meccseket nem követi élőben televízió, a többi a DolceSporton és a DigiSport1-en látható, a többit külön jelezzük):

Kedden: • Afumaţi-i SK (II. liga)–Temesvári ACS Poli (13.30 órakor) • Brăilai Dacia Unirea (II.)–Krajovai Universitatea SK (17.30 órakor) • Kolozsvári CFR 1907–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC (a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban, 20.30 órakor). Szerdán: • Voluntari-i FC–Marosvásárhelyi ESE/ASA (17.30 órakor) • Mioveni-i SK (II. liga)–Bukaresti Steaua (20.30 órakor, Pro tv). Csütörtökön: • Nagyváradi Esthajnalcsillag/Luceafărul–Gyurgyevói/Giugiui Astra (13.30 órakor) • Konstancai Viitorul–Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok (17.30 órakor) • Medgyesi Gázmetán–Bukaresti Dinamó (20.30 órakor, sport.ro).