ATP-VB: NISIKORI ELPÁHOLTA WAWRINKÁT, MURRAY CSILICSET

A japán Nisikori Kej 1 óra 7 perc alatt, két sima szettben verte a svájci Stanislas Wawrinkát a férfi teniszezők szezonzáró londoni ATP-világbajnokságán. A világelső brit Andy Murraynek sem okozott sok gondot a horvát Marin Csilics legyőzése. A 7,5 millió dollár összdíjazású vb másik csoportjában, amelyet Ivan Lendlről neveztek el, a szerb Novak Djokovics, a kanadai Milos Raonic, a francia Gaël Monfils és az osztrák Dominic Thiem szerepel.

Eredmények, John McEnroe-csoport, 1. forduló: Nisikori (japán, 5.)–Wawrinka (svájci, 3.) 6:2, 6:3; Murray (brit, 1.)–Csilics (horvát, 7.) 6:3, 6:2.

JÉGKORONG MOL-LIGA: SIMÁN NYERT CSÍKSZEREDÁN A DVTK

A Diósgyőri VTK Jegesmedvék magabiztos győzelmet aratott a Csíkszereda vendégeként a jégkorong MOL Liga hétfői játéknapján.

Eredmények: • Brassói Corona ASC–HK Belgrád (szerb) 5–2 • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Ferencvárosi TC 5–4 – szétlövés után • Csíkszeredai Sportklub–Diósgyőri DVTK Jegesmedvék 1–6. A tabellán: 1. MAC Budapest 43 pont/18 mérkőzés (80–35), 2. Jegesmedvék 43/18 (69–29), 3. Újpesti TE 36/18, 4. Corona 35/21, 5. Dunaújvárosi Acélbikák 31/18, 6. FTC 28/18, 7. Titánok 26/19, 8. Debreceni HK 24/17, 9. Galaci Dunărea 21/19, 10. Csíkszereda 11/19, 11. Belgrád 8/19.

BARÁTSÁGOS MÉRKŐZÉS: DÖNTETLEN WROCLAWBAN

A nyári franciaországi Európa-bajnokságon negyeddöntős lengyel labdarúgó-válogatott döntetlent játszott a szlovén csapattal hétfőn Wroclawban, barátságos mérkőzésen. A meccsen a házigazdáknál a Románia ellen két gólt lőtt Robert Lewandowski, Lukasz Piszczek és Kamil Glik is pihenőt kapott, egyikük sem lépett pályára, míg Wojciech Szczesny, Jakub Blaszczykowski és Kamil Grosicki (aki szintén eredményes volt Románia ellen) csereként jutott szóhoz.

Eredmény: • Lengyelország–Szlovénia 1–1 (gól: Teodorczyk – 79. perc, illetve Mevlja – 24. perc).