LABDARÚGÓ I. LIGA, RÁJÁTSZÁS: ÖT HÉTVÉGI MÉRKŐZÉS

A román labdarúgó élvonal alsó- és felsőházában öt mérkőzést bonyolítottak le a hétvégén a második fordulóból, a Nemzeti Arénában rendezett rangadót már közönség nélkül játszották vasárnap este.

Eredmények:

Felsőház: • Gyurgyevói/Giurgiui Astra–Botoşani-i FC 1–0 (gól: Gabriel Tamaş – 64. perc, 11 m; az Astra edzője, Bogdan Andone piros lapot kapott a 89. percben) • FCSB–Krajovai Universitatea FC 4–1 (Răzvan Oaidă 2 – 23. és 57., Florin Tănase – 79., valamint Dennis Man – 84. perc, illetve Cristian Bărbuţ – 45. perc; a találkozót a nagykárolyi Kovács István vezette). A forduló a hétfői Medgyesi Gázmetán–Kolozsvári CFR 1907 mérkőzéssel zárult. Az állás: 1. KV. CFR 1907 29 PONT/1 MÉRKŐZÉS, 2. FCSB 26/2 (6–3), 3. Krajova 26/2 (3–5), 4. Astra 24/2 (2–2), 5. Botoşani 24/2 (2–3), 6. Gázmetán 22/1.

Alsóház: • Clinceni-i Academica–Konstancai Viitorul 2–3 (gól: Eugeniu Cebotaru – 44. és Adrian Şut – 55. perc, illetve Cristian Ganea – 19., Gabriel Iancu – 73., 11 m és Vítor Borba Ferreira Júnior „Rivaldinho” – 78. perc) • Jászvásári/Iaşi-i Politechnika–Bukaresti Dinamó 1–0 (Andrei Cristea – 85. perc) • Târgoviştei Chindia–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 1–1 (Bradley Diallo – 27. perc, illetve Fülöp István – 47. perc). Hétfőre maradt a Voluntari-i FC–Nagyszebeni AFC Hermannstadt összecsapás. A sorrend: 1. Viitorul 24 pont/2 mérkőzés, 2. Sepsi 19/2, 3. Dinamó 17/2, 4. Hermannstadt 16/1, 5. Jászvásár 15/2, 6. Clinceni 14/2 (3–3), 7. Chindia 14/2 (1–2), 8. Voluntari 11/1.

varosnapokHirdetés

FÉRFI RÖGBI: ROMÁNIA HARMADIK VERESÉGE

A férfi Rugby Europe Championship 2020 sorozat 4. fordulójában Románia elszenvedte harmadik vereségét: Krasznodarban 32–25 (20–13) arányban kikapott Oroszországtól – az együttes csak a védekező bónuszpont megszerzésével vigasztalódhatott. Az angol Andrew Robinson szövetségi kapitány edzette vendégek pontjait Florin Vlaicu (2 büntető + 1 jutalomrúgás), Mao Maliepo (1 cél), Ionel Melinte (1 cél + 1 jutalomrúgás) és Marius Simionescu (1 cél) szerezte. A „tölgyek” így az utolsó helyen állnak a csoportban, Grúziától/Georgiától 41–13-ra, Portugáliától 22–11-re kaptak ki idegenben, majd Botoşani-ban 24–7-re legyőztek Spanyolországot. Románia március 14-én Belgium ellen zárja az idényt Botoşani-ban, a tét a bennmaradás.

A többi eredmény: • Belgium–Spanyolország 23–30 – védekező bónuszpont a vesztesnek • Portugália–Grúzia/Georgia 24–39 – bónuszpont a győztesnek. Az állás: 1. Grúzia/Georgia 19 pont, 2. Portugália 9 (87–86), 3. Spanyolország 9 (78–82), 4. Oroszország 8, 5. Belgium 7, 6. ROMÁNIA 5.

RÖGBI HAT NEMZET TORNÁJA: KÉT MÉRKŐZÉS A HÉTVÉGÉN

A férfi rögbi Hat Nemzet Tornájának 4. fordulójában csak két mérkőzést játszottak le, a dublini Írország–Olaszország találkozót a koronavírus-járvány miatt elhalasztották.

Eredmények: • Anglia–Wales 33–30 (20–9) – védekező bónuszpont a vesztesnek • Skócia–Franciaország 28–17 (14–7). A sorrend: 1. Anglia 13 pont/4 mérkőzés (87–72), 2. Franciaország 13/4 (103–90), 3. Skócia 10/4, 4. Írország 9/3, 5. Wales 7/4, 6. Olaszország 0/3.

JÉGKORONG ERSTE LIGA: SZÉKELY ELŐDÖNTŐ

Utolsóként a Gyergyói HK jutott a legjobb négy közé a jégkorong Erste Ligában, miután a negyeddöntős párharc hetedik mérkőzésén idegenben 5–2-re legyőzte a Brassói Koronát. A gyergyószentmiklósi együttes – amely kétszer egyenlített az összecsapáson – a következő körben a tavaly döntős Csíkszeredai Sportklubbal találkozik, a másik ágon a címvédő Ferencváros az Újpesttel küzd a fináléért.

Az elődöntős sorozatokat is megkezdték a Csíkszeredai Sportklub és az FTC-Telekom került előnybe, előbbi zártkapus találkozón nyert Gyergyó ellen. A második összecsapásnak hétfőn ugyancsak Csíkszereda adott otthont. A Fradi 6–3-ra legyőzte a vendég Újpest csapatát, a két fővárosi együttes párharca a magyar bajnoki döntő is egyben. A sorozatot hétfőn az FTC pesterzsébeti csarnokában folytatták.

Eredmények, Erste Liga, negyeddöntő, 7. mérkőzés: • Brassói Korona MSC–Gyergyói HK 2–5 (1–1, 1–1, 0–3) – az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot 4–3-ra a Gyergyói HK nyerte. Elődöntő, 1 mérkőzés: • Csíkszeredai Sportklub–Gyergyó 4–3 (1–0, 1–0, 2–3) • Ferencvárosi Torna Club-Telekom–Újpesti TE 6–3 (2–1, 0–1, 4–1).

A romániai bajnokságban a legutóbbi, eddig nem közölt mérkőzésein a Csíkszeredai Sportklub két győzelmet aratott.

Eredmények: • Csíkszereda–Gyergyó 2–1 (1–0, 0–0, 0–1, 1–0) – hosszabbítás után • Bukaresti Steaua–Csíkszereda 4–7 (2–4, 1–1, 1–2) – Kézdivásárhelyen játszották. A táblázaton: 1. Galaci MSC 73 pont/26 mérkőzés, 2. Csíkszereda 72/30, 3. Gyergyó 62/        31, 4. Korona 50/24, 5. Steaua 37/30, 6. Sapientia U23 21/33, 7. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/36.

KORONAVÍRUS: JÖVŐRE HALASZTJÁK A NŐI JÉGKORONG-VB-T

A Nemzetközi Jégkorong Szövetség (IIHF) döntése értelmében a koronavírus-járvány miatt jövő évre halasztják a női jégkorong-világbajnokságot, amelyen – története során először – a magyar válogatott is szerepel. Március végén rajtolt volna a torna a kanadai Halifaxben és Truróban, a magyar együttes az utóbbi helyszínen a csehekkel, a dánokkal, a japánokkal és a németekkel találkozott volna. A magyar szövetség (MJSZ) weboldalának beszámolója szerint várhatóan jövő tavasszal, változatlan mezőnnyel rendezik majd meg a vb-t.

TOKIÓ 2020: BIZTOS OLIMPIAI RÉSZTVEVŐ A MAGYAR FÉRFI KARDCSAPAT

A magyar férfi kardválogatott negyedik lett a luxembourgi világkupán, ezzel matematikailag is biztosította helyét a tokiói olimpián. A magyarok, akik a tavalyi világ- és Európa-bajnokságon ezüstérmet szereztek, valamint a vk-sorozatban is kiegyensúlyozottan és jól szerepeltek, már az olimpiai kvalifikációs sorozat utolsó előtti versenyét megelőzően is nagyon kedvező helyzetben voltak. Olimpiai indulásukkal hetek óta lehetett számolni, de most vált matematikailag is biztossá, többek között azzal, hogy a franciák és az oroszok sem jutottak a legjobb négy közé. Az olimpián a rangsor első négy helyezettje – ezek között van a magyar csapat – automatikusan indulhat, további négy együttes pedig földrészenkénti eloszlásban kerül a mezőnybe. A nyári játékokon a csapatversenybe nevezett három vívó egyéniben is pástra léphet, a válogatottak küzdelménél pedig lesz még egy tartalék.

KOLOZSVÁRI BRONZÉREM A HOSSZÚ TÁVÚ DOBÓVERSENYEN

A felnőttek és a 23 év alatti ifik téli országos hosszú távú dobóversenyét Bukarestben a Balázs-Sőtér Jolán Stadionban rendezték vasárnap diszkoszvetés, kalapácsdobás és gerelyhajítás számokban. A Kolozsvári Universitatea Sportklubot két gerelyhajító képviselte, Patricia Scorţe és Toma Pop. Lucian Bodârnea tanítványai közül 65 méteres eredménnyel Toma Pop bronzérmet szerzett a felnőttek vetélkedőjében. Patricia Scorţe 36,08 m-rel a 4. lett az ifiknél és 5. a felnőtteknél.