Sporthírek röviden

LABDARÚGÓ III. LIGA, 19. FORDULÓ

A román labdarúgó harmadosztály ötödik csoportjában pénteken és szombaton rendezik a 19. játéknap mérkőzéseit.

Pénteki eredmények: • Székelyudvarhelyi FC–Kolozsvári CFR II. 2–1 (gól: Bálint Rajmond – 52. és Cătălin Din – 75. perc, illetve Emanuel Dat – 62. perc, 11 m) • Dési Egyesülés–Lénárdfalvi ACSF 0–1 (Brian Lemac – 42. perc) • Besztercei ACS Unu Fotbal Glória–Szászhermányi AFC 0–0 • Marosvásárhelyi MSE–Tasnádi Egyesülés 0–3 (Angelo Cocian – 8.), Vincze Dávid – 58. és Alexandru Talpoş – 88. perc) • Tordai Üveg Aranyos FC–Barcarozsnyói Olimpic Cetate 0–0 • Kolozsvári Egészség–Szászrégeni Lendület 1–0 (Cristian Paul – 23. perc, 11 m).

A szombati program (a találkozók egységesen 15 órakor kezdődnek): • Radnóti SK–FK Csíkszereda • Nagybányai Minaur–Medgyesi Gázmetán II.

A további részletekre visszatérünk.

GOLDEN LEAGUE: SÚLYOS ROMÁN VERESÉG

Barátságos nemzetközi női kézilabdatornát rendeznek Franciahonban, csütörtökön este Clermont-Ferrandban a román válogatott súlyos, tízgólos vereséget szenvedett a házigazdáktól a Golden League elnevezésű vetélkedőn. A Kolozsvári U Alexandrion játékosa, Cristina Boian egy gólt dobott.

Végeredmény: • Franciaország–Románia 28–18 (15–8) – a román góldobók: Crina Pintea 4, Cristina Laslo és Andreea Popa 3–3, Mădălina Zamfirescu 2, Nicoleta Dincă, Gabriela Perianu, Cristina Boian, Claudia Constantinescu, Daria Bucur és Yuliya Dumanska (kapus) 1–1; a franciák legjobbja a 9 gólig jutó Manon Houette volt • Norvégia–Dánia 31–20 (15–7).

ATLÉTIKA: DÉSI BAJNOK HÉTPRÓBÁBAN

Sikeresen zárták a teremszakaszt a dési atléták. Különösen az ifi III. korosztályban remekeltek a LAPI sportklub ifjai. A Bákóban rendezett országos fedettpályás bajnokság döntőjén Octav Tarţa első helyen végzett hétpróbában, megszerezve első bajnoki címét. Kimagasló teljesítmény, amiért dicséret illeti mind a versenyzőt, mind edzőjét, Manuel Costin testnevelő tanárt – mindketten készülnek már a szabadtéri idényre. A bákói megmérettetésen az egész országból 350, 15–16 éves korú sportoló vett részt. (erkedi)

MŰKORCSOLYA-VB: BEMUTATHATJA KŰRJÉT A MAGYAR JÉGTÁNCPÁROS

A ritmustáncban a 20. helyen végzett, ezzel szombaton bemutathatja kűrjét a Janovszkaja Anna, Lukács Ádám jégtáncpáros a szaitamai műkorcsolya-világbajnokságon. A magyar kettős tavaly a 27. helyen végzett, és most éppen az volt a célja, hogy továbbjusson, ami végül hét duót megelőzve sikerült is neki. Az élen Gabriella Papadakis és Guillaume Cizeron áll, a címvédő, háromszoros világ- és négyszeres Európa-bajnok francia párost két orosz kettős követi.

Eredmények, jégtánc, állás a ritmustánc után: 1. Gabriela Papadakis, Guillaume Cizeron (Franciaország) 88,42 pont, 2. Viktorija Szinyicina, Nyikita Kacalapov (Oroszország) 83,94, 3. Alekszandra Sztyepanova, Ivan Bukin (Oroszország) 83,10, ..., 20. JANOVSZKAJA ANNA, LUKÁCS ÁDÁM 61,96.