LABDARÚGÓ KLUBVILÁGBAJNOKSÁG, AZ ELŐDÖNTŐBE JUTÁSÉRT

Japán és tunéziai együttes jutott az Egyesült Arab Emírségekben rendezett labdarúgó klubvilágbajnokság elődöntőjébe.

Eredmények, az elődöntőbe jutásért: • Kasima Antlers (japán)–CD Guadalajara (mexikói) 3–2 (gól: Ryota Nagaki – 49., Serginho – 69., 11 m és Hiroki Abe – 84 perc., illetve Angel Zaldívar – 3. és Hugo Léo Silva – 94. perc, öngól) • Espérance Sportive de Tunisz (tunéziai)–El-Ajn/Al Ain (egyesült arab emírségekbeli) 0–3 (Mohamad Ahmad – 2., Husszein el-Sahat – 16. és Mohammed – 60. perc).

Az elődöntőben: • Kasima Antlers–Real Madrid (spanyol) • el-Ajn–River Plate (argentin).

LABDARÚGÓ BETANO I. LIGA, 20. FORDULÓ: GÓLOK A HÓBAN

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga 20. játéknapját több pályán is a havazás nehezítette a játékot. Alexandru Tudor 47 éves fővárosi bíró visszavonulási mérkőzésén kilenc gól esett. A Dinamó–Krajova meccs a házigazdák „ébredését” jelentette, a fővárosiak Mattia Montini mesterhármasával nyertek (az elsőt sarokkal szerezte).

Eredmények: • Chiajnai Concordia–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika 3–6 (gól: Andrei Marc 2 – 21. és 64., valamint Alexandru Albu – 67. perc, illetve Andrei Cristea 2 – 4. és 57., Moussa Sanoh 2 – 8. és 55., Dylan Flores – 48., továbbá Luis Carlos Almada Soares Platini – 91. perc) • Voluntari-i FC–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 1–1 (Robert George Hodorogea – 50. perc, illetve Claudiu Belu – 85. perc; kiállítva: Denis Alibec – 93. perc, Astra) • Medgyesi Gázmetán–Nagyszebeni AFC Hermannstadt 0–2 (Daniel Tătar – 30. és Ionuţ Stoica – 49. perc) • Bukaresti Dinamó–Krajovai Universitatea SK 3–0 (Mattia Montini 3 – 30., 48. és 53. perc) • Călăraşi-i Dunărea–Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–3 (Bryan Nouvier – 18., valamint Marko Szimonovszki 2 – 53. és 57. perc).

A román labdarúgó élvonal, a Betano I. liga vasárnap esti mérkőzésén a fővárosi csapat legyőzte moldvai ellenfelét, s megerősítette második helyét a tabellán.

Eredmény: • Botoşani-i FC–FCSB 1–3 (Cătălin Golofca – 23. perc, illetve Harlem Eddy Gnohere – 14., Lucian Filip – 38. és Raul Rusescu – 86. perc). Hétfőre maradt a Konstancai Viitorul–Kolozsvári CFR 1907 találkozó. Az állás: 1. Kv. CFR 1907 40 pont/19 mérkőzés (32–12), 2. FCSB 40/20 (40–22), 3. Krajovai Universitatea SK 35/20, 4. Viitorul 33/19, 5. Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 30/20, 6. Gyurgyevói/Giurgiui Astra Giurgiu 28/20.

NŐI KÉZILABDA-EB: A HÁZIGAZDA FRANCIA VÁLOGATOTT NYERTE A DÖNTŐT

A világbajnok és házigazda francia női kézilabda-válogatott nyerte az Európa-bajnokságot, miután a vasárnapi döntőben három góllal legyőzte az olimpiai címvédő Oroszországot. Sikerével a francia válogatott – amely egy olimpiai és öt világbajnoki döntő után első alkalommal játszott kontinensbajnoki finálét – kijutott a 2020-as tokiói ötkarikás játékokra, míg az oroszoknak továbbra sincs Eb-címük.

A két csapat a 2016-os Rio de Janeiró-i olimpia döntőjében, illetve a mostani torna nyitómérkőzésén is találkozott egymással, mindkétszer az oroszok nyertek.

Eredmény, döntő: • Franciaország-Oroszország 24–21 (13–12) – a legeredményesebb játékosok: Alexandra Lacrabere 6, Estelle Nze Minko 4, illetve Anna Viktorovna Vjahirjeva 7, Darja Jevgenyjevna Dmitrijeva 5.

RÖVIDPÁLYÁS ÚSZÓ-VB: HOSSZÚ ARANYÉRMES 200 MÉTER VEGYESEN

Hosszú Katinka aranyérmet nyert 200 méter vegyesen a hangcsoui rövidpályás úszó-világbajnokság szombati versenynapján. A háromszoros olimpiai bajnok 2:03,25 perccel diadalmaskodott, második az amerikai Melanie Margalis (2:04,62), harmadik pedig honfitársa, Kathleen Baker (2:05,54) lett. Hosszú – aki legutóbb a 2012-es isztambuli rövidpályás vb-n kapott ki ebben a számban – ezzel befejezte szereplését a kínai vb-n: nyolc számban nevezett, végül hatban indult el, szombati sikerét megelőzően a keddi nyitónapon 400 méter vegyesen, szerdán 200 méter pillangón védte meg címét, valamint 100 méter háton lett második, pénteken pedig 100 méter vegyesen győzött. Hosszú 17. aranyérmét gyűjtötte be rövidpályás világbajnokságon.

HOSSZÚ KATINKA AZ ÉV LEGJOBBJA A FINA-NÁL

Hosszú Katinka lett az év női úszója a vizes sportokat tömörítő nemzetközi szövetségnél (FINA). A háromszoros olimpiai bajnok a kínai Hangcsouban rendezett rövidpályás világbajnokságot követő gálán vette át az elismerést. A pontversenybe az idei Világkupa-sorozatban, illetve a most befejeződött vb-n nyújtott teljesítmény számított bele. Hosszú a Vk-ban a svéd Sarah Sjöström mögött az összetett pontverseny második helyén zárt, a világbajnokságon pedig négy aranyérmet (100, 200 és 400 méter vegyes, 200 méter pillangó) és egy ezüstérmet (100 méter hát) nyert.

A férfiaknál a dél-afrikai Chad Le Clos lett az első, aki a kínai vb-t négy éremmel (egy-egy arany és bronz, valamint két ezüst) zárt. A csapatoknál a magyar férfi, illetve amerikai női válogatottat nevezték ki 2018 legjobb együttesének.

SERIE A: KÉT EGYENLÍTÉS UTÁN REMI VERONÁBAN

A Hellas Verona 2–2-es döntetlent játszott a vendég Bolognával az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának zárómérkőzésén, hétfőn. A találkozón a hazaiak kétszer szereztek vezetést, a vendégek mindkétszer egyenlítettek, másodszor a 82. percben. A Hellas Verona nyolc, a Bologna hat forduló óta nyeretlen a Serie A-ban, ebben az időszakban előbbi harmadszor, utóbbi negyedszer ért el döntetlent.