Röplabda: elkezdődtek a visszavágók a férfiaknál

A Román Röplabda Szövetség (FRV) döntése értelmében, az A1-bajnokságban még decemberben három fordulót rendeznek a „tavaszi” visszavágókból. Ebből egy menetet már le is játszottak a múlt hét végén. Kolozs megye csapatainak mérlege: egy győzelem és egy vereség.

A Kolozsvári Universitatea Sportklub a várakozásnak megfelelően magabiztosan nyert a sereghajtó újonc Temesvári ESK otthonában. Az eredmény 3:1 (16, 17, –21, 21) volt a kolozsváriak javára, a találkozó 100 percet tartott.

Nem sikerült a pontszerzés viszont a Dési Egyesülésnek, amely biztató kezdet után teljesen összeomlott, megengedve a hazai pálya előnyét élvező dinamósoknak, hogy fölényesen nyerjék a találkozót, a végeredmény: Bukaresti Dinamó–Dési Egyesülés 3:0 (25, 14, 14). Az összecsapás 71 percet tartott.

A bajnok Zilahi MRK végig uralta a Nagybányán rendezett összecsapást, és 3:0 (21, 20, 19) arányban legyőzte az idei bajnokságban gyengélkedő Ştiinţa Explorări gárdáját (a párharc időtartama 1 óra 15 perc volt)

A 12. forduló további eredményei: • Ploieşti-i Tricolorul LMV–Bukaresti Steaua 2–3 • Nagybányai 2-es számú ISK–Krajovai U MSC 0:3 • Bukaresti MSC–Galaci Arcada 1:3.

A táblázaton továbbra is a Steaua vezet 32 ponttal, második a Tricolorul 30-cal, míg a harmadik helyet az Arcada foglalja el 27-tel. A Zilahi MRK a negyedik 25 ponttal, a Dési Egyesülés nyolcadik 13 ponttal, az Universitatea pedig a tizedik helyen áll 11 ponttal.

December 13-án, szerdán 18 órai kezdettel a dési sportcsarnokban esedékes a Román Kupa keretében kiírt Egyesülés–Zilahi MRK találkozó visszavágójára. Az első meccsen Zilahon a hazaiak 3:1 arányban nyertek.

A női bajnokságban újabb vereséget szenvedett a Kolozsvári U NTT Data, amely ezúttal idegenben a Târgoviştei MSC-től szenvedett 3:0 (21, 19, 21) arányú vereséget, a lányok 72 percet szenvedtek a pályán.

A 9. forduló többi eredménye: • Bákói Ştiinţa–Bukaresti Dinamó 3:0 • Balázsfalvi Volei Alba–Temesvári Agroland MSC 3:0 • Lugosi MSC–Marosvásárhelyi Medicina ESK 3:0 • Jászvásári/Iaşi-i Penicilina–Bukaresti MSC 0:3. Az alapszakasz félidejének sorrendje: 1. Buk. MSC 25 pont, 2. Balázsfalva 24, 3. Bákó 21, …, 10. KOLOZSVÁR 2.