Méretes zakót kapott a női válogatott a világbajnoktól

Barátságos mérkőzésen a román női labdarúgó válogatott az Egyesült Államokban vendégszerepelt csütörtökön, és kiütéses, hétgólos vereséget szenvedett a világbajnoktól – közölte a Román Labdarúgó Szövetség (FRF) honlapja.

A Kolozsvári Olimpia CFF többszörös bajnok és kupagyőztes csapatára alapozó válogatott 16 425 néző előtt 8–1 (4–1) arányban kapott ki a Kalifornia államban levő San Jose városában, az Avaya Stadiumban. A gólokat Christen Press 3 (8., 34. és 38. perc), Tobin Heath (10. perc), Morgan Brian (25. perc), Alex Morgan 2 (52. és 75. perc), valamint Ficzay Mária (90. perc, öngól), illetve Laura Rus (31. perc) szerezte.

Mirel Albon szövetségi kapitány csapatából Laura Rus a gólon kívül még lőtt egy kapufát is a 16. percben. Roxana Oprea kapus kivédte Alex Morgan büntetőjét a 64. percben.

Albon mester nem számíthatott három alapemberére, Florentina Olart (Fortuna Hjorring), Olivia Opreát (Levante) és Andreea Părăluţă kapust (Atlético Madrid) nem engedte el az egyesülete az amerikai portyára.

A két csapat:

Egyesült Államok: Ashlyn Harris – Becky Sauerbrunn (46. perc Julie Johnston), Allie Long, Casey Short — Kealia Ohai (46. perc Samantha Mewis), Andi Sullivan (61. perc Kelley O’Hara), Morgan Brian (46. perc Lindsey Horan), Tobin Heath – Crystal Dunn, Christen Press (46. perc Alex Morgan), Lynn Williams (46. perc Jess McDonald). Szövetségi kapitány: Jill Ellis.

Románia: Roxana Oprea – Andreea Corduneanu (66. perc Mara Bâtea), Lidia Havriştiuc (55. perc Teodora Meluţă), Ficzay Mária, Ana Maria Gorea – Alexandra Lunca (76. perc Cristina Carp), Raluca Sârghe (28. perc Adina Giurgiu), Ştefania Vătafu, Ioana Bortan, Andreea Voicu (62. perc Mihaela Ciolacu) – Laura Rus (83. perc Loredana Pop). Szövetségi kapitány: Mirel Albon.

Vasárnap rendezik a két együttes közötti visszavágót, szintén Kalifornia államban, ezúttal Carsonban helyi idő szerint 18.30 órakor (romániai idő szerint hétfő hajnali 4.30-kor).