Magabiztosan vezet az U-BT a negyeddöntőben

A férfi kosárlabda Nemzeti Liga rájátszásában a negyeddöntős párharc második mérkőzését is magabiztosan nyerte a Kolozsvári U-BT pénteken este, amely az első meccsen elért 98:69 után most „csak” 14 pont különbséggel győzött a Galaci Phoenix ellenében.

Végeredmény: • U-BT–Phoenix 78:64 (22:7, 22:29, 17:18, 17:10).

Mihai Vlad Silvăşan vezetőedző ezúttal is minden kerettagnak játéklehetőséget adott.

A kolozsvári pontszerzők: Giordan Lee Watson 18, Zeljko Szakics 13, Adomas Drungilas 12, Ousmane Barro, Alekszandar Raszics és Lasannah V. Kromah 8–8, Török Roland és Kuti Nándor-Levente 4–4, valamint Miha Lapornik 3; játszott még: Andrei Sergiu Mureşan, Andrei Calnicenco és Camil Berculescu. A Phoenix legjobb játékosa Jarvis Lorenzo Threatt 23 pontig jutott.

A három nyert mérkőzésig tartó sorozat következő állomása Galac lesz kedden, hazai siker esetén pedig ugyanott játszanak csütörtökön. Estleges döntő találkozónak Kolozsvár ad otthont.

A másik negyeddöntőben: • Nagyszebeni ESK–Krajovai U MSC 82:75 (23:24, 23:12, 16:18, 20:21) – a párharc állása 2–0 a szebeniek javára, következik egy vagy két meccs az oltyán fővárosban.