Következik a rájátszás a MOL-ligában

Vasárnap volt a jégkorong MOL-liga alapszakaszának utolsó játéknapja. Az első nyolc helyezett bejutott a negyeddöntőbe. A rájátszás február 14-én, kedden kezdődik.

Eredmények: • Csíkszeredai Sportklub–Debreceni HK 4–5 – büntetők után • Székesfehérvári Fehérvári Titánok–Dunaújvárosi Acélbikák 6–5 – hosszabbítás után • Ferencvárosi TC–Diósgyőri VTK Jegesmedvék 5–7 • Újpesti TE–MAC Budapest 2–6.

A 40 fordulós alapszakasz végeredménye: 1. Jegesmedvék 95 pont, 2. MAC 91, 3. Újpest 77, 4. Debrecen 69, 5. Brassói Corona ASC 67, 6. Acélbikák 66, 7. FTC 48, 8. Titánok 44, 9. Galaci Dunărea MSC 39, 10. HK Belgrád (szerb) 33, 11. Csíkszereda 31.

A címvédő és alapszakaszgyőztes Jegesmedvék együttese a Ferencvárossal mérkőzik meg a negyeddöntőjében.

A liga keddi sajtótájékoztatóján jelentették be, hogy az első három helyen végzett csapat melyik ellenfelet választotta magának az 5–8. helyezettek közül. Ennek alapján a második MAC a Titánokkal, a harmadik Újpest az Acélbikákkal, míg a negyedik Debrecen a Corona együttesével találkozik a jövő kedden kezdődő negyeddöntős összecsapásokon. A párharcok négy nyert mérkőzésig tartanak.

Szőke Álmos, a MOL-liga elnöke elmondta, hogy az alapszakasz során a csapatok legtöbb pontot elért játékosa aranysisakot, míg a legtöbb gólt szerzett jégkorongozója úgynevezett top scorer mezt fog viselni minden meccsen a rájátszásban.

A negyeddöntő párosítása: Jegesmedvék–FTC, MAC–Titánok, Újpest–Acélbikák és Debrecen–Corona.

*

A román bajnokságban Csíkkarcfalván játszottak mérkőzést, a „hazai pályán” szereplő Bukaresti Steaua 6–3 arányban kikapott a Dunăreától.

Az állás: 1. Corona 73 pont/27 mérkőzés, 2. Csíkszereda 54/26, 3. Dunărea 44/27, 4. Gyergyószentmiklósi Progym 43/26, 5. Steaua 20/26, 6. Bukaresti Sportul Studenţesc 0/20.

Közép-európai idő szerint szerda hajnalban a címvédő Tampa Bay Lightning fogadja a Pittsburgh Penguinst, míg az újonc Seattle Kraken a Vegas Golden Knights vendége lesz az észak-amerikai profi jégkorongliga (NHL) 2021–2022-es idényének első játéknapján.