Kolozsváriak a gyulai szenior magyar úszóbajnokságon

Nemrég rendezték meg Gyulán a szenior nyitott medencés magyar bajnokságot, amelyen öt ország összesen 285 résztvevője rajtolt. Ebben az úszóküzdelemben résztvevő három kolozsvári szenior sportoló rendkívüli jó eredményeket ért el, habár a rettenetes hőség és a medence vizének túlzott hőfoka (31–32 °C az optimális 26–28°C helyett) nagy kihívást jelentett az összes, főleg az idősebb versenyzők számára.

A verseny legsikeresebb, legünnepeltebb és egyben legidősebb résztvevője, dr. Flóra Orosz Katalin négy világcsúcsot döntött meg korcsoportjában a következő számokban:

• 200 m-es női hát 3:43,2 perc (régi csúcs Jane Asher/Anglia 4:00,2)

• 100 m-es női pillangó 2:04,2 perc (a tízéves régi csúcs tartója az amerikai Lois Nochman volt 2:23,8-cal)

• 50 m-es női hát 48,8 (régi csúcs Jane Asher 50,08)

• 100 m-es női hát 1:45,2 (régi csúcs szintén Jane Asher 1:52,7).

Kitüntetésként ezekért a világcsúcsokért díszserleggel jutalmazták.

Húga, Maier Orosz Judit négy egyéni országos bajnoki címet nyert 100 és 200 m-es mellúszásban, valamint 100 és 200 m-es hátúszásban, ahol két országos rekordot is elért.

A kolozsvári csapat férfi tagja, a tarnicai hosszútávúszás többéves szervezője, a fáradhatatlan Elefánt László összesen nyolc versenyszámban rajtolt. Ötször sikerült az előkelő második helyet elnyernie 200 m háton, 200 m gyorson, 400 m gyorson, 100 m pillangón és 100 m gyorson (itt 1:09-es idővel), míg 50 m gyorson és 50 m pillangón a dobogó harmadik fokára állhatott fel.

Reméljük, hogy a világcsúcstartónak sikerül sok aranyérmet nyernie az augusztusban Dél-Koreában esedékes szenior úszó világbajnokságon is.

Borítókép: Hárman képviselték a kincses várost (balról jobbra: dr. Flóra Orosz Katalin, Elefánt László, Maier Orosz Judit)