Halepé a legszebb ütés

A világranglistán negyedik helyezett Simona Halep (a képen) nyerte az internetes közönségszavazást, amelyet nemzetközi női tenisz egyesület (WTA) hirdetett meg: övé a legszebb ütés a WTA-világbajnokság szingapúri tornáján.

Halep a voksolók 69%-ának tetszett, a csavart ütés a későbbi győztes szlovák Dominika Cibulková mérkőzésén született a második játszma rájátszásának első pontját bezáróan – a meccset végül 6:3, 7:6 (5) arányban Halep elvesztette. A képzeletbeli dobogó második helyén az orosz Szvjetlana Kuznyecova (10%), a harmadikon Cibulková (7%) végzett.

Idén még további három ízben is román teniszező nyerte a havi szavazást. Halep ütését májusban és júliusban, Monica Niculescuét áprilisban szavazták a legjobbnak a netezők.

A többi győztes: a dán Caroline Wozniacki (január), a lengyel Agnieszka Radwanska (február, március, június és augusztus) és a belga Kirsten Flipkens (szeptember).