Gól nélkül a CFR–Krajova rangadón

A román labdarúgó élvonal alapszakaszának lejárt a fele, a 15. fordulónak, egyúttal az év utolsó mérkőzésén a Dr. Constantin Rădulescu Stadionban rendezett zárt kapus találkozón gól nélküli döntetlennel végzett a Kolozsvári CFR 1907 és a Krajovai Universitatea FC.

Az összecsapás nem jeleskedett a helyzetekben, a két fáradt csapat ritkán jutott el a kapukig. Az első félidőben Cristian Bălgrădean kapus jeleskedett, a 33. percben kispárgázta a horvát Ivan Mamut 7 méterről leadott lövését. A hajrában Cristian Bărbuţ 84. percben jegyzett lövésénél kellett még védenie a Krajován is megfordult hálóőrnek, majd Ovidiu Bic bombájánál verve volt a 89. percben, de a felsőlécről a gólvonalra pattant a labda. Utóbbi esetnél az oltyánok – élükön Corneliu Papură edzővel – gólt reklamáltak, ekkor a bukaresti Radu Petrescu játékvezető kiosztotta a második sárga lapot a mesternek, és kiállította.

A vasutasok egyetlen nagy helyzetét Andrei Burcă hagyta ki az 53. percben, amikor Ciprian Deac szögletbeívelésénél alig fejelt mellé. Egy másik ígéretes akció során a brazil Paulo Vínicius de Souza a kapu fölé fejelt.

A CFR 1907-nél kezdőként debütált az ifjúsági korosztályú Mihai-Adrian Gâdea, aki 9 perc játéklehetőséget kapott.

Edward Iordănescu csapata: Cristian Bălgrădean – Cristian Manea (75. perc Mateo Susics), Paulo Vinícius, Andrei Burcă, Mario Camora – Ciprian Deac, William Soares da Silva (82. perc Adrian Păun), Damjan Djokovics – Mihai Adrian Gâdea (9. perc Alexandru Chipciu, 75. perc Michaël Pereira), Gabriel Debeljuh, Valentin Costache (81. perc Cătălin Itu); fel nem használ cserék: Grzegorz Sandomierski – Denis Ciobotariu, Ovidiu Hoban, Jakub Vojtus.

Eredmény, I. liga, alapszakasz, 15. forduló: • Kolozsvári CFR 1907–Krajovai  Universitatea FC 0–0.

Január 10-én pótolják az elhalasztott Konstancai Viitorul–Nagyszebeni AFC Hermannstadt találkozót, a bajnoki sorozat január 13-án folytatódik. Addig a táblázaton:

16.    Argeş          15     2       5       8       14–24         11

Borítókép: Paulo Vinícius de Souza (sötét mezben) a CFR-védelem alappillére volt idén (a Gazeta Sporturilor szaklapnál megválasztották a bajnokság legjobb hátvédjének) – FOTÓ: FACEBOOK/FOTBAL CLUB CFR 1907 CLUJ-NAPOCA/DAN TĂUŢAN