Focihírek röviden

A labdarúgó Román Kupa és a hétközi olasz labdarúgó-bajnokság eredményei.

ROMÁN KUPA: MEGLEPETÉS AFUMAŢI-ON
A labdarúgó Román Kupa tizenhattoddöntőinek folytatásában két élvonalbeli csapat folytatta a menetelést, a Botoşani-i FC viszont meglepetésre búcsúzott.
Eredmények: • Târgoviştei Chindia (II. liga)–Temesvári ACS Poli 0–2 (gól: Doman 2 – 30. és 54. perc) • Bukaresti Dinamó II. (III.)–Bukaresti Dinamó 1–2 (Andrei Târcoveanu – 65. perc, illetve Daniel Groza – 55., öngól és Patrick Petre – 79. perc) • Afumaţi-i SK (II.)–Botoşani-i FC 1–0 (Vasile Olariu – 45. + 1. perc) • Kisbecskereki/ Becicherecu Mic-i Nuova Mama Mia (III.)–Gyurgyevói/Giurgiui Astra 0–1 (Valentin Gheorghe – 29. perc).
Lapzárta után ért véget a Baloteşti-i SK (II.)–Konstancai Viitorul és a Szucsávai Foresta (II.)–Bukaresti Steaua találkozó.

SERIE A: CHIRICHEŞ GÓLT LŐTT
Az olasz bajnokság tizedik fordulóját hét közben bonyolították le.
Az SSC Nápoly második gólját a román idegenlégiós Vlad Chiricheş lőtte a 81. percben, beállítva az Empoli elleni 2–0-s végeredményt. A magyar Nagy Ádámmal felálló Bologna 1–1-es döntetlent játszott a Chievo otthonában. A Fiorentina–Crotone összecsapás (a házigazdáknál Ciprian Tătăruşanu védett, Ianis Hagi a cserepadot koptatta) a 18. percben félbeszakadt, mert az eső miatt a pálya játékra alkalmatlan volt. A találkozó közel egy óra elteltével folytatódott, és végül döntetlen született.
Az AC Palermo ötödik hazai mérkőzését is elvesztette az olasz labdarúgó-bajnokság jelenlegi idényében: a szicíliai együttes a tizedik forduló csütörtök esti zárótalálkozóján az Udinesétől két góllal kapott ki. Eredmények: • Genoa–AC Milan 3–0 • Chievo–Bologna 1–1 • Milánói Internazionale–AC Torino 2–1 • Torinói Juven-tus–Sampdoria 4–1 • SS Lazio–Cagliari 4–1 • SSC Nápoly–Empoli 2–0 • Pescara–Atalanta Bergamo 0–1 • Sassuolo–AS Róma 1–3 • Fiorentina–Crotone 1–1 • AC Palermo–Udinese 1–3.
Az állás: 1. Juventus 24 pont, 2. Róma 22, 3. Nápoly 20, 4. Milan 19, 5. Lazio 18, 6. Atalanta 16, …, 12. Udinese 13, …, 19. Palermo 6.