Elődöntős a Potaissa

A férfi kézilabda Bölények Ligája rájátszásának negyedik fordulójában a Tordai Potaissa az idényben harmadik alkalommal is legyőzte a Bukaresti Steauát (a mérkőzést Chiajnán rendezték). A hatgólos siker egyben azt jelenti, hogy a Kolozs megyeiek biztosították helyüket az elődöntőben.

A 32–26 (17–14) arányú diadal egyik hőse Ionuţ Adrian Irimuş kapus volt, aki 18 védéssel segítette csapatát.

A Potaissa góldobói: Thalmaier 7, Szőke 6, Pavel 5, Ghiţă 4, Pinţoiu 3, Zacaciurin és Iancu 2–2, Cântec, Pop és Tálas 1–1.

A B-csoport másik eredménye: • Foksányi MSC–Bukaresti Dinamó 24–25. Az állás: 1. Dinamó 18 pont, 2. POTAISSA 13, 3. Steaua 5, 4. Foksány 0.

Az A-csoport eredményei: • Temesvári Politechnika NSC–Dél-Dobrudzsai KK 22–22 • Călăraşi-i Dunărea–Bukaresti MSC 26–22. A sorrend: 1. Dél-Dobrudzsa 16 pont, 2. Buk. MSC 10, 3. Călăraşi 5, 4. Temesvár 4.

A csoportok első két helyezettje jut az elődöntőbe.

A kieséses rájátszásban a Kolozsvári Universitatea Sportklub menetrendszerű vereséget szenvedett, ezúttal a Horia Demian Sportcsarnokban kapott ki 28–23 (13–9 arányban a Bákói MSC-től.

További eredmények: • Nagybányai Minaur–Buzăui KK 32–19 • Szucsávai ESK–Fogarasi MSC 28–25. A sorrend: 1. Minaur 12 pont, 2. Szucsáva 11, 3. Bákó 10, 4. Fogaras 9, 5. Buzău 8, 6. KOLOZSVÁR 0.