CFR-diadal: bajnokverés Gyurgyevóban

A labdarúgó Orange I. liga hétközi, 18. fordulójának zárómérkőzésén a Kolozsvári CFR 1907 csapata Gyurgyevóban/Giurgiuban, a Marin Anastasovici Stadionban, bajnok Astra otthonában vendégszerepelt, és nyert.

A mérkőzés a vasutasok egygólos sikerét hozta. Cristi Bud már a negyedik percben Filipe Nascimento szögletbeadásából mindenkit megelőzve fejelt közelről a rövid sarokba (0–1) – ez volt a kolozsvári helyi gólkirály 9. találata az idényben. De erre már a 13. percben érkezett válasz: Denis Alibec remekbeszabott 25 m-es lövése Cosmin Vâtcă kapujának bal felső sarkában kötött ki (1–1).

A 21. percben Nascimento (a képen, archív felvétel) cselezgetett a 16-oson belül, elérte, hogy szabálytalan módon akadályozzák, a krajovai Sebastian Colţescu játékvezető pedig megadta a 11-est. Nascimento bevállalta az értékesítést is, hidegvérrel emelt George Gavrilaş kapujába (1–2). Mint később kiderült, ez maradt a végeredmény.

A két csapat összeállítása:

ASTRA: Gavrilaş – Stan, Geraldo (46. perc Ricardo Alves), Oros (84. perc Kortzorg), Junior Morais – Lovin, Takajuki Szeto – Alexandru Ioniţă, Budescu, Teixeira (71. perc Florea) – Alibec; edző: Marius Şumudică.

CFR: Vâtcă – Tiago Lopes, Larie, Andrei Mureşan, Camora – Nascimento (88. perc Ene), Laurenţiu Rus – Sorsa, Alexandru Păun (81. perc Alexandru Chiriţă), Nouvier – Bud (77. perc Omrani); edző: Miriuţă László.

A többi eredmény: • Chiajnai Concordia–Marosvásárhelyi ESE/ASA 1–2 (gól: Cristian Ciobanu – 90. perc, illetve Andrei Cosmin Ciolacu – 86. és Gabriel Matei – 93. perc; a 61. percben a Concordia játékosa, Marian Cristescu 11-est hibázott) • Konstancai Viitorul–Jászvásári/Iaşi-i Politechnika MSC 1–0 (Alex Nimely – 73. perc) • Krajovai Universitatea SK–Temesvári ACS Poli 2–0 (Nuno Rocha – 13. és Gustavo Vagenin – 16. perc; kiállítva: Fernando Llorente – 91. perc, ACS Poli) • Botoşani-i FC–Medgyesi Gázmetán 0–0 (kiállítva: George Mirin – 47. és Cătălin Golofca 58. perc, illetve Alekszandar Susnjar – 50. és Radu Zaharia – 93. perc) • Bukaresti Dinamó–Bukaresti Steaua 3–1 (Sergiu Hanca – 37., 11 m, Ionuţ Nedelcearu – 45. és Adam Nemec – 58. perc, illetve Fernando Boldrin – 4. perc, 11 m) • Zsilvásárhelyi/Târgu Jiu-i Pandúrok–Voluntari-i FC 1–1 (Lucian Sânmărtean – 7. perc, illetve Ionuţ Balaur – 58. perc).

Szusszanásnyi szünet nélkül következik a 19. forduló, lapzárta után végződött a Jászvásár–Concordia találkozó.

A további program (a mérkőzéseket élőben közvetíti a DigiSport1 és a DolceSport tévéadó, a többit külön jelezzük):

Szombaton: • Viitorul–Krajova (20.30 órakor, Look Plus). Vasárnap: • Voluntari–Astra (14 órakor, Look Plus) • Mv. ESE–Botoşani (18 órakor, Look tv) • Steaua–Pandúrok (20.30 órakor, Look tv). Hétfőn: • Kv. CFR 1907–ACS Poli (18 órakor, Look Plus) • Gázmetán–Dinamó (20.30 órakor, Look tv). Az állás:

1.      Steaua        18     10     4       4       23–14         34

2.      Krajova      18     10     3       5       26–18         33

3.      Viitorul      18     10     3       5       22–17         33

4.      Gázm.         18     8       7       3       24–18         31

5.      Kv. CFR*   18     10     5       3       30–14         29

6.      Dinamó      18     8       5       5       31–21         29

7.      Botoşani     18     7       4       7       23–17         25