Betano I. liga, 7. forduló: Vasárnapi 4–0-k jegyében

Vasárnap két mérkőzést játszottak le a román élvonal, a Betano I. liga 7. fordulójából, mindkettőn 4–0 lett a végeredmény.

Lassan már nem tartozik meglepetések közé az FCSB mélyrepülése, az újabb edzőváltáson átesett egykori Steaua (Bogdan Argeş Vintilăt nevezte ki trénernek George Becali klubtulajdonos) sorozatban ötödik vereségét könyvelhette el. A medgyesi mérkőzésen a fővárosi Marius Avram két 11-est is ítélt a házigazdáknak, és két piros lapot mutatott fel a bukarestieknek.

Eredmények: • Konstancai Viitorul–Voluntari-i FC 4–0 (gól: Gabriel Iancu – 16., George Ganea – 55., Lyes Houri – 82. és Vítor Borba Ferreira Júnior „Rivaldinho” – 87. perc; Ovidiu játszották; a mérkőzés megfigyelője a kolozsvári  Marian Salomir volt) • Medgyesi Gázmetán–FCSB 4–0 (Darius Olaru – 17., Marius Constantin – 58., 11 m, Dumitru Cardoso – 65., 11 m és Mihai Velisar – 85. perc; kiállítva: Iulian Cristea – 64. és Bojidar Ciorbadjiski – 75. perc, mindkettő FCSB). Lapzárta után ért véget a Bukaresti Dinamó–Nagyszebeni AFC Hermannstadt találkozó. Az állás:

1.       Kv. CFR     7        5        2        0        18–5  17

2.       Viitorul       7        4        3        0        18–7  15

3.       Gázmetán   7        4        3        0        14–4  15

4.       Jászvásár    7        4        3        0        10–4  15

5.       Krajova      7        4        1        2        9–6    13

6.       Botoşani     7        2        4        1        13–11         10

7.       Sepsi 7        1        6        0        6–5    9

8.       Astra 7        2        2        3        7–8    8