Zrínyi matekverseny legjobbjai Kolozs megyében
Vissza

Zrínyi matekverseny legjobbjai Kolozs megyében

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny Kolozs megyei fordulójának eredményhirdetése március 9-én zajlott a kolozsvári Báthory-líceum dísztermében. A február 16-án megrendezett verseny 1101 résztvevője közül az alábbi diákok kaptak jutalmat.

2. osztály: I. díj: Gombos Domokos (János Zsigmond Unitárius Kollégium), II. díj: Székely Áron (N. Titulescu Iskola), III. díj: Gerendi Emma (JZsUK), dicséret: Bede Júlia (JZsUK), Márton Balázs (N. Titulescu Iskola), Szőke Dávid (JZsUK), Gál-Bancsi Péter (Báthory-líceum), Molnár Kata (Szamosújvár), Goga Máté, Kovács Benedek (mindketten JZsUK), Molnár Melinda (Báthory-líceum), Kovács Kristóf (N. Titulescu Iskola).

3. osztály: I. díj: Szászkay Miklós (Báthory-líceum), II. díj: Somogyi Hunor Botond (JZsUK), III. díj: Balogh Róbert (O. Ghibu-líceum), dicséret: Monoses Tamás (JZsUK), Hatházi Renáta (N. Titulescu Iskola), Vásárhelyi Norbert (Apáczai-líceum), Bibza Boldizsár, Ruff Brigitta, Kovács Gergő (mindhárman a Báthory-líceumból), Kiss Júlia (Zenelíceum), Tóbiás Attila (JzsUK).

4. osztály: I. díj: Szántó Ábel (Báthory-líceum), II. díj: Ruzsa Csanád (Báthory-líceum), III. díj: Kun Brigitta Boglárka (Apáczai-líceum), dicséret: Juhász Aba, Sándor Boldizsár, Mikó Lenke, Osváth Izabella (JZsUK), Koncz Gergely (Református Tálentum Iskola), Mikuláj-Gyulai Zoltán (Apáczai-líceum), Szikszai Balázs (Báthory-líceum), Szőke Sára (JZsUK), Rancea Alex-Krisztián (Báthory-líceum).

5. osztály: I. díj: Ferenczi Zsolt (JZsUK), II. díj: Zsoldos Szabolcs (Szék), III. díj: Sógor Dénes (Zenelíceum), dicséret: Blanár Ákos (Református Kollégium), Dávid Péter (Református Tálentum Iskola), Kiss Janka, Matlák Vilmos (mindketten a Zenelíceumból), Máthé Orsolya (Apáczai-líceum), Tamás Csenge Tünde (Körösfő), Tőtős Artúr (JzsUK).

6. osztály: I. díj: Durugy Attila (Jósika-líceum, Torda), II. díj: Pap Fruzsina (Báthory-líceum), III. díj: Fábián Erika Júlia (Báthory-líceum), dicséret: Jakab Anna (Báthory-líceum), Balla Brigitta (Szamosújvár), Török Endre (Brassai-líceum), Kolcsár Evelin (JZsUK), Timis-Balázsy Hanna (Apáczai-líceum), Filep Mátyás (Báthory-líceum), Felszegi Tünde (Szamosújvár).

7. osztály: I. díj: Ferencz Péter (Bálványosváralja), II. díj: Kolumbán Zsolt (Báthory-líceum), III. díj: Szabó Péter (JZsUK), dicséret: Bartha Gergely (Apáczai-líceum), Horváth Krisztina (Zenelíceum), Juhász Ákos (JZsUK), Fazakas Boglárka (Báthory-líceum), Kovács Anabell Gabriella (Szamosújvár), Fekete Anna (JZsUK), Kajcsa Mónika (Tordaszentlászló), Péter Nándor (Báthory-líceum), Szőke Antónia (Bánffyhunyad).

8. osztály: I. díj: Pop Norbert (JZsUK), II. díj: László Botond (JZsUK), III. díj: Gyurka Krisztián (Református Kollégium), dicséret: László Tamás (JZsUK), Csete Annamária, Bándi Áron (mindketten a Báthory-líceumból), Osváth Róbert, Csis Nándor, Fülöp Hunor (mindhárman a JzsUK-ból), Tonk Márton (Báthory-líceum).

9. osztály: I. díj: Sógor Bence (Báthory-líceum), II. díj: Simon Zoltán (Apáczai-líceum), III. díj: Borzási Emil (JZsUK), dicséret: Fogarasi András (Apáczai-líceum), Sprencz Róbert, Bíró Mátyás Péter, Beke-Szabó Bence (mindhárman a Báthory-líceumból), Horváth Eszter (Apáczai-líceum), Szabó Loránd (Báthory-líceum), Laping Miklós József (JZsUK), Dávid Anna (Apáczai-líceum).

10. osztály: I. díj: Pulbere Dávid (Báthory-líceum), II. díj: Márton Krisztián (JZsUK), III. díj: Kálmán Réka (JZsUK), dicséret: Kovács Dávid, Fazekas Gergő (mindketten a Báthory-líceumból), Bálint Roland, Ambarus-Egyed Ágnes (mindketten a JzsUK-ból), Kovács Edgár Vilmos (Apáczai-líceum), Kovács Zoltán Dávid (Báthory-líceum), Lázár Izabella (JzsUK).

11. osztály: I. díj: Garfield Adrienne (JZsUK), II. díj: Katona Hunor (Báthory-líceum), III. díj: Kiss-Szabó Regina Erzsébet (Báthory-líceum), dicséret: Csete Timea Éva, Füstös Ferenc (mindketten a Báthory-líceumból), Deác Márton Róbert (Szamosújvár), Péntek Aliz (JZsUK), Czikó-Ajtai Előd (Báthory-líceum), Tőkés Tímea (JZsUK), Deák János Zsolti (Szamosújvár).

12. osztály: I. díj: Katona Dávid (Báthory-líceum), II. díj: Zágoni Barna (Apáczai-líceum), III. díj: Szőcs Orsolya Renáta (Báthory-líceum), dicséret: Jakab Júlia (Báthory-líceum), Székely Tibor (Református Kollégium), Katona-Bugner Attila Krisztián (Báthory-líceum), Drohobeczky Orsolya (JZsUK), Páll Hunor (Apáczai-líceum), Kovács Márk (Báthory-líceum), Vincze Vivien (JzsUK).

Az országos döntőre március 28-30. között kerül sor Kecskeméten, Kolozs megyét 11 tanuló képviseli.


EZ ÉRDEKELHETI
KÖZHÍR ROVAT CIKKEI

ROPOGÓS ROPOGÓS

Győztek a kolozsvári fiúk! Megnyerte az ...
Pedro Almodóvar legújabb filmjét ...
Kitartó havazással beköszöntött a tél ...

NÉPSZERŰ NÉPSZERŰ