Wimbledonban és Eastburne-ben történt

A füvespályás idény e heti tornájának és az éve harmadik Grand Slam-versenye selejtezőjének magyar és román résztvevőinek szereplését foglaljuk össze.

Stollár és Balázs búcsúzott, két román lány főtáblára jutott

Stollár Fanny három játszmában vereséget szenvedett a wimbledoni tenisztorna selejtezőjének első fordulójában, így kiesett. A világranglistán 149. magyar játékos a viadal honlapjának beszámolója szerint a német Mona Barthel (114.) ellen lépett pályára, s bár az első szettet megnyerte, 2 óra 3 perces csata végén alulmaradt.

A főtáblára jutáshoz három mérkőzést kellett volna nyerni.

Stollár – oldalán a spanyol Georgina Garcia Pérezzel – bejutott viszont a női páros selejtezőjének második fordulójába. A magyar játékos és társa a szerdai első selejtezőkörben a Sarah Beth Grey, Olivia Nicholls brit duót győzte le 70 perc alatt két játszmában. A magyar, spanyol kettősre a második fordulóban az Arina Rodionova, Maryna Zanevska ausztrál, belga páros vár majd. A főtábláért – amelyen Babos Tímea és a francia Kristina Mladenovic első kiemeltként szerepel – még egy összecsapást kell nyerni.

Balázs Attila (185.) két szoros szettben kikapott a wimbledoni tenisztorna selejtezőjének második fordulójában a francia Gregoire Barrere-től (193.), így nem lesz főtáblás.

A férfiaknál Fucsovics Márton, míg a nőknél Babos Tímea alanyi jogon főtáblás.

Hat román teniszezőnő (a világelső Simona Halep első kiemelt, Mihaela Buzărnescu 29. favorit, Irina-Camelia Begu, Sorana Cârstea, Monica Niculescu és Ana Bogdan) alanyi jogon főtáblás Londonban, öt pedig a selejtezőben próbál szerencsét.

A selejtezők első fordulóját három román lány vette sikerrel, Alexandra Dulgheru (126.), Elena-Gabriela Ruse és Irina Maria Bara. Dulgheru mindössze 53 perc alatt „elintézte” a mindössze 15 éves brit Holly Fischert, egyetlen gémet engedett szabadkártyás ellenfelének. A második selejtezőkörben Dulgheru a kínai Jing-jing Liu (181.) ellen lépett pályára, és nagyobb küzdelem után, de sikerrel járt, akárcsak az utolsó fordulóban a szlovén Tamara Zidansek ellen (96.).

Ruse (195.) a román–román csatát nyerte meg, Alexandra Cadanţu (256.) nem adta olcsón a bőrét, a mérkőzés 126 percet tartott. A folytatásban az ausztrál Arina Rodionova (122.) volt az ellenfele, aki a román versenyzőt, Jaqueline Cristiant (203.) győzte le két játszmában. Ruse fordulatos meccsen legyőzte ausztrál ellenfelét, aztán a főtábláért is sikerrel járt az osztrák Barbara Haas ellen (215.).

Bara (156.) legyőzte a házigazdák versenyzőjét, Tara Moore-t (395.), a folytatás azonban nem sikerült a svájci Corry Perrin (164.) ellen.

A részvételért 2 világranglistapont és 4875 angol fontos csekk jár, a második fordulós Bara jutalma 20 WTA-pont és 9750 font, míg a főtáblára jutott román teniszezők 39 ezer fonttal és 50 világranglistaponttal gazdagodnak.

Eredmények, selejtező:

Nők, 1. forduló: Barthel (német)–Stollár 5:7, 6:3, 6:4; Dulgheru–Fischer (brit) 6:0, 6:1; Ruse–Cadanţu 3:6, 6:4, 6:1; A. Rodionova–Cristian 6:1, 7:6 (5); Bara–Moore 6:4, 6:2.2. forduló: Dulgheru–Liu (kínai) 7:5, 3:6, 6:2; Ruse–A. Rodionova 5:7, 6:4, 6:4; Perrin (svájci)–Bara 6:3, 6:4.3. forduló: Dulgheru– Zidansek (szlovén) 5:7, 7:6 (4), 6:0; Ruse–Haas (osztrák) 6:0, 7:5.Női páros, 1. forduló: Stollár, Garcia Pérez (magyar, spanyol)–Grey, Nicholls (brit) 6:4, 6:3.Férfiak, 2. forduló: Barrere (francia)–Balázs 7:6 (8), 6:4.Eastbourne

Babos Tímea párosban negyeddöntőbe jutott az Eastbourne-ben rendezett füvespályás tenisztorna 918 ezer dollár összdíjazású női versenyében, a folytatás azonban nem volt sikeres. Mihaela Buzărnescu egyesben a nyolcaddöntőig vitte, párosban viszont elődöntős Irina-Camelia Begu oldalán.

Babos és a magyar származású, de brit színekben teniszező Konta Johanna alkotta döntő rövidítést követően bizonyult jobbnak a Ljudmila Kicsenok, Alla Kudrjavceva (ukrán, orosz) duónál. Babosék a negyeddöntőben a negyedik kiemelt Gabriela Dabrowski, Ji-Fan Hszü (kanadai, kínai) kettőstől kapott ki két játszmában.Mihaela Buzărnescu (28.) három szettben két óra és 40 perc alatt legyőzte a 12. favorit holland Kiki Bertenst, ám az ötödik kiemelt Jelena Osztyapenko ellenében „elfogyott”, csak három gémet sikerült összekaparnia ellene egy óra alatt. A 30 éves román teniszező a nyolcaddöntőben hátfájással is küszködött. Buzărnescu 11 140 dolláros csekkel és 55 világranglistaponttal vigasztalódhat.

Begu és Buzărnescu párosa viszont tovább menetel, könnyedén, 73 perc alatt két játszmában győzte le a negyeddöntőben a Vania King, Katarina Srebotnik (amerikai, szlovén) duót. Következő ellenfelük a Nadja Kicsenok, Jekatyerina Makarova (ukrán, orosz) kettős lesz.

A megyeddöntőbe kerülés jutalma párosoknak 14 539 dollár és 185 WTA-pont.

Eredmények:

Páros, nyolcaddöntő: Babos, Konta (magyar, brit)–L. Kicsenok, Alla Kudrjavceva (ukrán, orosz) 6:1, 5:7, 10–6. Negyeddöntő: Dabrowski, Ji-Fan Hszü (kanadai, kínai, 4.)–Babos, Konta 6:4, 6:4; Begu Buzărnescu–King, Srebotnik (amerikai, szlovén) 6:2, 6:4.Egyes, 2. forduló: Buzărnescu–Bertens (holland, 12.) 3:6, 7:6 (5), 6:3. Nyolcaddöntő: Osztyapenko (lett, 5.)–Buzărnescu 6:1, 6:2.