Vízilabda Eb: A magyar nők könnyedén verték a németeket

A címvédő magyar női vízilabda-válogatott 26–1-re nyert a német csapat ellen szombaton a barcelonai vízilabda Európa-bajnokság csoportküzdelmeinek zárófordulójában. Az oroszok legyőzésével a házigazda spanyol válogatott nyerte a B-csoportot, így a magyar csapat másodikként jutott a negyeddöntőbe.

Bíró Attila együttese a nyolc között hétfőn az olaszokkal játszik.

Egy nappal a magyar–német férfipárharc után a nőknél is ez volt a párosítás, de míg pénteken nagy meglepetésre döntetlen született, erre szombaton semmi esély nem volt. A végeredményt eleve előre jelezte az, hogy a két női válogatott legutóbbi találkozóján, februárban, az Európa Kupa selejtezőjében 26–3-ra diadalmaskodtak a magyarok.

A barcelonai meccs első negyedében minden percre jutott egy magyar gól, s a második felvonás közepén a magyar szurkolók maroknyi csapata már tízet számolt a németekre. A rivális több mint negyedórányi játék, 14–0 után talált be először, a magyar válogatottból ekkor már csak Garda Krisztinának nem volt gólja.

A nagyszünet után egy fél negyed telt el gól nélkül, majd Horváth lövése után jöttek az újabb találatok.

A záró felvonásból még két perc sem telt el, amikor kialakult a húszgólos különbség, a végeredmény pedig 26–1 lett.

„Az egyik részcél az volt, hogy az úszóedzéssel együtt komplett legyen a mai nap – nyilatkozta a találkozót követően Bíró Attila szövetségi kapitány. – Onnantól kezdve viszont, hogy ma késő este megtudjuk a negyeddöntős ellenfelünket, csak arra készülünk” – tette hozzá a tréner, aki elmondása szerint a legszívesebben már most lejátszotta volna a negyeddöntőt, annyira várják az összecsapást. A szakember korábban hangsúlyozta, a torna második hetére kell a csapatnak a legjobban teljesítenie: „Mindig lehet javulni, de bízom benne, hogy hétfőn olyan állapotban leszünk, hogy bárki is legyen az ellenfél, nyerünk” – jelentette ki.

Eredmények, nők, 5. (utolsó) forduló:

B-csoport: • Magyarország–Németország 26–1 (8–0, 7–1, 4–0, 7–0) – a magyar gólszerzők: Gurisatti Gréta 5, Csabai Dóra 4, Horváth Brigitta, Rebecca Parkes és Szücs Gabriella 3–3, Keszthelyi Rita, Illés Anna Krisztina és Leimeter Dóra 2–2, Szilágyi Dorottya, Gyöngyössy Anikó 1–1 • Szerbia–Törökország 9–6 (3–0, 1–0, 2–3, 3–3) • Spanyolország–Oroszország 12–11 (2–2, 4–3, 2–3, 4–3). A csoport végeredménye: 1. Spanyolország 15 pont, 2. MAGYARORSZÁG 12, 3. Oroszország 9, 4. Németország 6, 5. Szerbia 3, 6. Törökország 0.A-csoport: • Izrael–Horvátország 7–7 • Olaszország–Franciaország 11–3 • Hollandia–Görögország 8–7.  A végeredmény: 1. Hollandia 13 pont, 2. Görögország 12, 3. Olaszország 10, 4. Franciaország 6, 5. Izrael 1 (18–73), 6. Horvátország 1 (19–90).

A két csoportból az első négy helyezett jutott tovább a negyeddöntőbe.

A hétfői negyeddöntők programja: Oroszország–Görögország, Magyarország–Olaszország, Hollandia–Németország és Spanyolország–Franciaország.

*

A magyarokat is felvonultató A-csoport pénteki második mérkőzésén az olaszok játszi könnyedséggel verték 11 góllal Grúzia legjobbjait a férfi tornán. A magyar csapat a csoport pénteki első összecsapásán 4–4-es döntetlent játszott a német együttessel, ezzel a kvartettben másodikként zárt.

A D-jelű négyesben az orosz válogatott öt góllal legyőzte Románia együttesét a csoportmérkőzések zárónapján. A meccset a románok kezdték jobban, elhúztak 4–1-re, innen fordított, s nyert végül biztosan az orosz gárda, amely a négyesben a második helyen végzett a hibátlan mérleggel első szerbek mögött. A szerb Dejan Stanojevics román tanítványai így csak harmadikok lettek, s ezzel elkomplikálták helyzetüket: nem sok esélyük van a folytatásban a csoportjában második helyzett montenegrói gárda ellen.

Eredmények (az európai szövetség honlapjáról):

Férfiak, csoportkör, 3. (utolsó) forduló:

A-csoport: • Magyarország–Németország 4–4 (0–1, 1–0, 2–2, 1–1) • Olaszország–Grúzia 14–3 (3–0, 3–1, 5–1, 3–1).  A csoport végeredménye: 1. Olaszország 9 pont, 2. MAGYARORSZÁG 4 (21–21), 3. Németország 4 (15–27), 4. Grúzia 0.D-csoport: • Oroszország–Románia 12–7 (1–3, 4–2, 3–1, 4–1) – a román góldobók: Alexandru Ghiban 2, Cosmin Radu, Tiberiu Negrean, Mihnea Gheorghe, Gergelyfi Róbert és Nicolae Oanţă 1–1 • Szerbia–Szlovákia 13–5 (5–1, 3–3, 2–1, 3–0). Végeredmény: 1. Szerbia 9 pont, 2. Oroszország 6, 3. ROMÁNIA 3, 4. Szlovákia 0.B-csoport: • Franciaország–Málta 12–6 • Spanyolország–Montenegró 7–7. Végeredmény: 1. Spanyolország 7 pont (35–15), 2. Montenegró 7 (32–18), 3. Franciaország 3, 4. Málta 0.C-csoport: • Hollandia–Törökország 22–5 • Horvátország–Görögország 11–7. Végeredmény: 1. Horvátország 9 pont, 2. Görögország 6, 3. Hollandia 3, 4. Törökország 0.A csoportgyőztesek közvetlenül a negyeddöntőbe jutottak, a 2–3. helyezettek a nyolc közé kerülésért játszanak.

A férfi torna további programja, a negyeddöntőbe jutásért: Magyarország–Hollandia, Németország–Görögország, Montenegró–Románia és Franciaország–Oroszország.

A magyar válogatott bejutott a legjobb négy közé a Duna Arénában rendezett vízilabda-Európa-bajnokság női tornáján. Bíró Attila együttese a keddi negyeddöntőben magabiztos játékkal, 16–3-ra győzte le a franciákat.