Vívás Román Kupa győzelmek Kolozsvárnak

Tőrvívásban Temesvár adott otthont a Román Kupa férfi egyéni és csapatbajnoki küzdelmeinek, amelyben a Kolozsvári Universitatea Sportklub vívói nem találtak legyőzőre.

A Balogh Edgár, Radu Dărăban, Bogdan Dascălu és Tűzhányi Gerard összetételű címvédő csapat (edző: Habala Péter Pál) mindhárom meccsén győztesen hagyta el a 2-es számú sportbázist, a Bukaresti Steaua mindkét együttese és a házigazda Poli ESK ellen is nyert, s ezzel ismét elhódította a Román Kupát.

A további sorrend: 2. Steaua 1., 3. Temesvár, 4. Steaua 2.

Dascălu egyéniben is első lett, a döntőben Dărăbănt győzte le 15–14-re.

Dascălu második a vívórangsorban

A Kolozsvári Universitatea Sportklub tőrvívója, Bogdan Dascălu a korosztályos, U23-as sorozat új idényét a második helyen kezdi – közölte az egyesület honlapja (www.u-cluj.ro).

A lista 495 nevet tartalmaz, Dascălu 42 ponttal áll az éllovas dán vívó, az 52 pontos Thomas Berg mögött. Az először nemzetközi versenyeken indult tőröző az eredményét az európai versenysorozat kilenc szakaszán és a 23 év alattiak Európa-bajnokságán gyűjtött pontokkal érte el. Két esetben bronzéremmel tért haza (a Magyar Kupán és a koppenhágai szatellit versenyen), Brnóban pedig 6. lett. Országos szinten azonban nem sikerült megvalósítania célkitűzését, az ifjúsági aranyérmet és a felnőtteknél a dobogós helyezést.

A rangsorban a legjobbak között két magyar vívó is szerepel: Dósa Dániel (Törekvés) a 13. helyezett 32 ponttal, Mendrey Tamás (Újpesti TE) pedig holtversenyben a 16., ő 26 pontot gyűjtött.

Fedőkép: Bajnoki csoportkép (balról az első Bogdan Dascălu, a második Radu Dărăban, a negyedik pedig Tűzhányi Gerard) – www.u-cluj.ro

A hétvégén a Kolozsvár Aréna adott otthont a 66. romániai nemzetközi bajnokságnak, a Balázs Jolánról elnevezett rendezvényen a Kolozsvári Universitatea Sportklub sportolói három, a Sportiskola atlétái egy érmet szereztek.