Világelső marad Halep, elődöntősek Cârsteáék is

Különösebb erőfeszítés nélkül, két játszmában nyert az első kiemelt Simona Halep a hetedik favorit francia Caroline Garcia ellen a római salakpályás tenisztorna női versenyében.

A 26 esztendős konstancai teniszező 74 perc alatt 6:2, 6:3 arányban győzte le két évvel fiatalabb ellenfelét.

Az első öt gémben egyik félnek sem sikerült megnyernie saját adogatását, ezután viszont Halep uralta a játszmát. A második szettben a román teniszező 3:1-re meglépett, 5:2-nél már a győzelemért adogathatott, de Garcia szépített. Az újabb brék után már Halep ünnepelhetett, ötödik találkozójuk után 4–1-re vezet a párharcukban.

A tavaly az olasz fővárosban döntős Halep megőrzi világelsőségét (s így a Roland Garros-i Grand Slam tornán is első kiemelt lesz), mert üldözője, a dán Caroline Wozniacki meglepően sima vereséget szenvedett észt ellenfelétől, Anett Kontaveittől.

A román teniszező eddigi jutalma 126 590 euró és 350 világranglista pont, az elődöntőben Maria Sarapovával mérkőzik. Az orosz lány három óra 11 perces csatában gyűrte le a lett Jelena Osztyapenkót. Kettőjük mérlege 7–1-re áll Sarapova javára, utoljára, a tavalyi pekingi tornán viszont Halep nyert 6:2, 6:2-re.

Negyeddöntős eredmények:

Nők (3 351 720 dollár összdíjazás): Halep (1.)–Garcia (francia, 7.) 6:2, 6:3; Sarapova (orosz)–Osztyapenko (lett, 5.) 6:7 (6), 6:4, 7:5; Szvitolina (ukrán, 4.)–Kerber (német, 11.) 6:4, 6:4; Kontaveit (észt)–Wozniacki (dán, 2.) 6:3, 6:1.

Férfiak (4 872 105 euró): Nadal (spanyol, 1.)–Fognini (olasz) 4:6, 6:1, 6:2; Djokovics (szerb, 11.)–Nisikori (japán) 2:6, 6:1, 6:3; Csilics (horvát, 4.)–Carreno Busta (spanyol, 10.) 6:3, 6:3; A. Zverev (német, 2.)–Goffin (belga, 9.) 6:4, 3:6, 6:3.A harmadik helyen kiemelt Babos Tímea, Kristina Mladenovic páros a negyeddöntőben búcsúzott. Az ausztrál nyílt bajnokság idei győztes kettősét a Sorana Cârstea, Jelena Osztyapenko román, lett duó győzte le pénteken egy sima és egy szoros szettben.

A második játszmában Babosék közel álltak az egyenlítéshez, mivel 5:4-re vezettek.

A mérkőzés 78 percet tartott, Osztyapenko utána egyesben is pályára lépett, nagy csatában kikapott az orosz Marija Sarapovától.

A kiegyenlített összecsapásban 61 pontot szerzett a győztes, 59-et a vesztes pár. Cârsteáék javára billentette a mérleg nyelvét, hogy mindkét szettben tudtak négy gémes nyerő sorozatot elérni, és a 15 bréklabdából 14-et megmentettek.

Babosék 18 269 eurós csekkel és 190 világranglistaponttal vigasztalódhatnak, Cârsteáék eddigi jutalma 36 293 euró és 350 WTA-pont, az elődöntőben a nyolcadik favorit Ashleigh Barty, Demis Schuurs (ausztrál, holland) kettőssel mérkőznek. Utóbbiak szetthátrányból fordítva, döntő rövidítésben bizonyultak jobbnak a Daria Gavrilova, Szu-vej Hszieh (ausztrál, tajvani) duónál.

Eredmények (a WTA honlapja alapján), nők, páros, negyeddöntő: Cârstea, Osztyapenko (román, lett)–Babos, Mladenovic (magyar, francia, 3.) 6:2, 7:5; Barty, Schuurs (ausztrál, holland, 8.)–Gavrilova, Szu-vej Hszieh (ausztrál, tajvani) 3:6, 6:3, 10–5.