Vb-2018, G-csoport, 2. forduló: Újabb fölényes belga siker

Belgium 5–2-re legyőzte Tunéziát szombaton az oroszországi labdarúgó-világbajnokság G csoportjának második fordulójában.

Nagy lendülettel kezdte a mérkőzést a jóval esélyesebbnek tartott belga válogatott, amely már a meccs elején több helyzetet kialakított, és egy tizenegyessel, illetve egy akciógóllal gyorsan előnybe került. A világbajnokság 27. mérkőzésén ez volt a 13. büntető. Az előző, brazíliai tornán a 64 meccsen összesen ítéltek ennyit a játékvezetők, de akkor még nem állt rendelkezésükre a videobírós segítség.

Az európaiak második találata után Tunézia némileg váratlanul szépített. A folytatásban is Belgium futballozott fölényben, de mindkét oldalon adódtak lehetőségek, és a szünet előtt Lukaku révén visszaállt a kétgólos különbség. A Manchester United csatára az első fordulóban, Panama ellen is duplázott, ez egymást követő világbajnoki mérkőzéseken legutóbb 1986-ban Diego Maradonának sikerült. A belga válogatott történetének legeredményesebb játékosa, Lukaku immár 40 gólnál jár.

A második félidőben sem változott a játék képe, Eden Hazard is megszerezte második gólját, és a folytatásban is számos nagy lehetőség adódott a belgák előtt. Ezek közül – Batshuayi révén – csak egyet tudtak kihasználni, a végeredményt pedig Vahbí Hazrí állította be a 93. percben. A belgák a tornán rekordot jelentő 12 alkalommal találták el a kaput.

A spanyol Roberto Martínez szövetségi kapitány a 22. mérkőzésén a 16. győzelmét ünnepelhette a belga válogatott élén. Csapata nagy lépést tett a nyolcaddöntőbe kerülés felé, bár matematikailag még nem biztos a továbbjutása.

A gólok története:

6. perc: Szíám Ben Júszef a tizenhatos vonalán szabálytalankodott Eden Hazard-ral szemben. Az amerikai játékvezető a videobírós stábbal egyeztetve büntetőt ítélt, amelyet a sértett értékesített (1–0).

17. perc: Mertens lapos passzát Romelu Lukaku 15 méterről a hálóba lőtte (2–0).

18. perc: Hazrí szabadrúgását az öt és feles vonaláról Dylan Bronn fejelte a kapuba (2-1).

45. + 3. perc: Meunier labdáját Lukaku 12 méterről a kapuba emelte (3-1).

51. perc: De Bruyne remek átadása után Eden Hazard egy védőt és a kapust is kicselezte, majd tíz méterről a hálóba lőtt (4–1).

90. perc: Tielemans ívelte az ugyancsak csereként beállt Batshuayi elé a labdát, ő pedig közelről a kapu hosszú alsó sarkába lőtt (5–1).

93. perc: Hazrí kapott pontos átadást a kapu előterében Hamdi Naggueztől, és a kapu bal oldalába lőtte a labdát (5–2).

BELGIUM–TUNÉZIA 5–2 (3–1)
Moszkva, 44 190 néző, vezette: Jair Marrufo (Egyesült Államok).
BELGIUM: Thibaut Courtois – Toby Alderweireld, Dedryck Boyata, Jan Vertonghen – Thomas Meunier, Kevin De Bruyne, Axel Witsel, Yannick Carrasco – Dries Mertens (86. perc Youri Tielemans), Romelu Lukaku (59. perc Marouane Fellaini) – Eden Hazard (68. perc Michy Batshuayi). Szövetségi kapitány: Roberto Martínez (Spanyolország).
TUNÉZIA: Fárúk Ben Musztafí – Dylan Bronn (24. perc Hamdi Nagguez), Szíám Ben Júszef (41. perc Johan Benaluane), Jasszin Meriah, Alí Malúl – Ferdzsáni Szászí (59. perc Naim Szliti), Elljesz Shíri, Szaif-Eddine Haui – Fahr al-Din Júszef, Vahbí Hazrí, Anisz Badri.
Gól: E. Hazard 2 (7. és 51., az első 11 m), Lukaku 2 (17. és 45. + 3. perc), valamint Batshuayi (90. perc), illetve Bronn (18. perc) és Hazrí (93. perc).
Sárga lap: Szászí (14. perc).