Vb-2018 – Tizenegyesgólok után Pogba döntötte el a francia-ausztrál mérkőzést

Az egyik büntetőt a videobíró „adta meg"

A két éve Eb-ezüstérmes francia válogatott 2–1-nyert az ausztrálok ellen szombaton a labdarúgó-világbajnokság C-csoportjában, Kazanyban.

Nagy lendülettel kezdett a francia válogatott, pár perc alatt többször eljutott ellenfele kapujáig, akadt védeni valója Ryannek. Negyedóra után némileg kijött a szorításból az ausztrál csapat, de veszélyt csak akkor tudott kialakítani, amikor egy szabadrúgás után Tolisso lábáról a saját kapuja bal alsó sarka felé tartott a labda. Lloris azonban gyorsan reagált, nagyot vetődve mentett. A folytatásban is a franciák irányítottak, az ausztrálok viszont ekkor már jobban szűrték a támadásaikat, melyek így többnyire a 16-os környékén értek véget.

Griezmann a jobb szélen kezdett, Dembélé a balon, és Mbappé – aki 19 és fél évével a vb-k történetének legfiatalabb francia résztvevője – volt a középcsatár, de a felállás menet közben többször változott, a francia támadók sűrűn váltogatták pozíciójukat. Igaz, ezzel sem tudták nagyon megzavarni az ausztrálokat.

Az első félidőben kiegyenlített volt a labdabirtoklás, de többet lőttek kapura a franciák.

Az ausztrálok ugyanakkor szervezetten és keményen játszottak a második félidőben is, így nagy erőbedobásra késztették ellenfelüket. A büntetőkből esett gyors gólváltás után Paul Pogba labdája éppen a gólvonal mögé pattant, ezzel a franciák kerültek másodszor is előnybe. A hajrában továbbra is nagy akarással küzdöttek az ausztrálok, de nem voltak elég kombinatívak a támadások szervezésében. Pályára lépett az Mbappéhoz hasonlóan 19 éves, de nála bő két héttel később született Daniel Arzani, az oroszországi világbajnokság legfiatalabb játékosa is, érdemben azonban nem tudott hozzátenni csapata teljesítményéhez a neki jutott pár percben.

A gólok története:
55–58. perc: Egy jó ütemű kiugratásnál Griezmann csapott le a labdára, de a 16-oson belül elesett. A játék továbbment, majd miután a labda kigurult az oldalvonalon, Andrés Cunha játékvezető kézfeltartással jelezte, hogy videobírós visszajátszás következik. Miután megnézte a pálya szélén lévő monitoron az esetet, tizenegyest ítélt, a vétkes Rishdonnak pedig sárga lapot mutatott fel. A büntetőt Griezmann a kapu bal oldalába vágta (1–0).
62. perc: Tizenegyes a túloldalon is: Umtiti egy beadásnál kézzel ütötte el a labdát. Jedinak higgadtan lőtt a kapuba (1–1).
81.: Szép passzolgatás után Pogba pöckölte 14 méterről, középről kapura a labdát, amely a felső lécről a gólvonal mögé pattant (2–1).

Eredmény: C csoport, 1. forduló:
Franciaország–Ausztrália 2–1 (0–0)
Kazany, Kazany Aréna, 41 300 néző, vezette: Andrés Cunha (uruguayi).
Gólszerzők: Griezmann (58., 11-esből), Pogba (81.), illetve Jedinak (62., 11-esből).
Sárga lap: Tolisso (76.), illetve Leckie (13.), Rishdon (58.), Behich (87.).
Franciaország: Hugo Lloris – Benjamin Pavard, Raphaël Varane, Samuel Umtiti, Lucas Hernandez – Corentin Tolisso (Blaize Matuidi, 78.), N'Golo Kanté, Paul Pogba - Antoine Griezmann (Olivier Giroud, 70.), Kylian Mbappé, Ousmane Dembélé (Nabil Fekir, 70.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
Ausztrália: Mathew Ryan – Josh Risdon, Mark Milligan, Trent Sainsbury, Aziz Behich – Mile Jedinak, Aaron Mooy – Matthew Leckie, Tom Rogic (Jackson Irvine, 72.), Robbie Kruse (Daniel Arzani, 84.) – Andrew Nabbout (Tomi Juric, 64.). Szövetségi kapitány: Bert van Marwijk (Hollandia).