Vb-2018, G-csoport, 3. forduló: Belgiumé a csoportelsőség Anglia előtt

Belgium százszázalékos teljesítménnyel végzett az élen a G-csoportban az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon, miután a 3., utolsó fordulóban csütörtökön 1–0-ra legyőzte Angliát. A két együttes már korábban biztosította továbbjutását.

BELGIUM–ANGLIA 1–0 (0–0)

Kalinyingrád, 33 973 néző. Vezette: Damir Skomina (Szlovénia).

BELGIUM: Thibaut Courtois –  Leander Dendoncker, Dedryck Boyata, Thomas Vermaelen (74. perc Vincent Kompany) – Marouane Fellaini, Mousa Dembele – Youri Tielemans, Adnan Januzaj, Thorgan Hazard (86. perc Dries Mertens) – Michy Batshuayi. Szövetségi kapitány: Roberto Martínez (Spanyolország).

ANGLIA: Jordan Pickford – Phil Jones, John Stones (46. perc Harry Maguire), Gary Cahill – Trent Alexander-Arnold (79. perc Danny Welbeck), Ruben Loftus-Cheek, Eric Dier, Fabian Delph, Danny Rose – Marcus Rashford, Jamie Vardy. Szövetségi kapitány: Gareth Southgate.

Gól: Januzaj (51. perc).

Sárga lap: Tielemans és Dendoncker.

A gól története:51. perc: Januzaj kapott labdát a 16-os jobb sarkánál, egy szemtelen csellel kibillentette védőjét, majd gyönyörű mozdulattal a jobb felső sarokba tekert (1–0, a képen).Mindkét csapatban több olyan játékos kapott bizalmat, akik korábban kevesebb lehetőséget kaptak. Mivel a továbbjutásuk már biztos volt, így egyáltalán nem diktáltak „gyilkos” tempót a futballisták, így helyzetből sem láthatott sokat a közönség.

Nem sokkal a fordulást követően Adnan Januzaj villant, és vezetéshez juttatta Belgiumot. Innentől kezdve az angolok próbáltak riválisuk fölé kerekedni, de játékukból hiányzott az átütő lendület, s főként az első két mérkőzésen öt gólt szerző Harry Kane.

A csoport végeredménye:

1.      Belgium      3       3       0       0       9–2   9

2.      Anglia        3       2       0       1       8–3   6

3.      Tunézia      3       1       0       2       5–8   3

4.      Panama      3       0       0       3       2–11 0

A nyolcaddöntő programja (a mérkőzéseket élőben közvetíti az RTV1 tévéadó; az m4sport is közvetít, de valószínűleg geokódolással):

Június 30., szombat: • Franciaország–Argentína, 17 óra • Uruguay–Portugália, 21 óra.

Július 1., vasárnap: • Spanyolország–Oroszország, 17 óra • Horvátország–Dánia, 21 óra.

Július 2., hétfő: • Brazília–Mexikó, 17 óra • Belgium–Japán, 21 óra.

Július 3., kedd.: • Svédország–Svájc, 17 óra • Kolumbia–Anglia, 21 óra.