Vb-2018, F-csoport, 2. forduló: Mexikó másodszor is győzött

Mexikó 2–1-re legyőzte a Koreai Köztársaságot az oroszországi labdarúgó világbajnokságon az F-csoportban, a második forduló első, rosztovi mérkőzésén. A mexikóiak az első körben is nyertek, tehát szinte biztosan ott lesznek a legjobb 16 között.

MEXIKÓ–KOREAI KÖZTÁRSASÁG 2–1 (1–0)

Rosztov, 43 472 néző. Vezette: Milorad Mazics (Szerbia).

MEXIKÓ: Guillermo Ochoa – Edson Álvarez, Carlos Salcedo, Héctor Moreno, Jesús Gallardo – Héctor Herrera, Andrés Guadrado (68. perc Rafael Márquez) – Miguel Layún, Carlos Vela (77. perc Giovani dos Santos), Hirving Lozano (71. perc Jesús Corona) – Javier Hernandez. Szövetségi kapitány: Juan Carlos Osorio (Kolumbia).KOREAI KÖZTÁRSASÁG: Cso Hjun Vo – Li Jong, Dzsang Hjun Szo, Kim Joung Kvon, Kim Min Vo (84. perc Honk Csul) – Mon Szon Mi (77. perc Dzsung Vo Joung), Dzsu Sze Dzsong (64. perc Li Szung Vo), Ki Szung Jueng, Li Dzse Szung – Hvang He Csan, Szon Hung Min. Szövetségi kapitány: Sin Te Jong.Gól: Vela (26. perc, 11 m) és Hernández (66. perc), illetve Szon Hung Min (93. perc).Sárga lap: Kim Joung Kvon, Li Jong, Li Szung Vo, Dzsung Vo Joung.A gólok története:26. perc: Guardado adott be a tizenhatos bal oldaláról, a becsúszó Dzsang Hjun Szo azonban kézzel a labdába ütött. A jogosan megítélt büntetőt Vela a kapu közepébe lőtte (1–0).66. perc: Gyors ellenakció végén három mexikói támadó vezette két dél-koreai védőre a labdát, Hernández kapta meg a bal oldalon, csinált egy visszacselt, és tíz méterről a kapu jobb oldalába lőtt (2–0).93. perc: Szon Hung Min kapta meg a labdát a tizenhatos vonalán, egyet tolt befelé, majd a kapu bal oldalába csavart (2–1).A találkozó elején a dél-koreaiak azonnal visszaálltak a saját térfelükre és kontrákra rendezkedtek be, s nem is tűnt rossznak a terv, hiszen az első helyzetet ők alakították ki. A 26. perctől aztán változtatniuk kellett, miután hátrányba kerültek, mert a 150. válogatottságát ünneplő Guardado beadásába Dzsang Hjun Szo teljesen fölöslegesen beleütött a tizenhatoson belül. A mexikóiak a szünetig hátralevő húsz percben könnyen eldönthették volna az összecsapást, de kimaradtak a lehetőségeik.

A fordulást követően a dél-koreaiak fokozatosan kinyíltak, ez pedig egyre több mexikói helyzettel járt, s a 66. percben a közép-amerikaiak lemásolták a németek elleni kontrájukat, s Javier „Chicharito” Hernández Balcázar eldöntötte a három pont sorsát. A 30 éves támadó ötvenedik alkalommal volt eredményes hazája válogatottjában – ezzel ő a rekorder –, érdekesség, hogy négy évvel ezelőtt ugyanezen a napon szerzett gólt a világbajnokságon, akkor Horvátországnak talált be.

A hajrában az ázsiaiak becsülettel harcoltak, és Szon Hung Min 93. percben szerzett gyönyörű góljának köszönhetően szépíteni tudtak.