Vb-2018, E-csoport, 3. forduló: Svájc döntetlennel jutott tovább

A svájci labdarúgó-válogatott a Costa Rica elleni 2–2-es döntetlennel zárta a csoportkört az oroszországi világbajnokságon, így az E-jelű négyes második helyén jutott tovább a nyolcaddöntőbe. A svájciak kedden 17 órakor, Szentpétervárott a svéd válogatottal találkoznak a 16 között.

SVÁJC–COSTA RICA 2–2 (1–0)

Nyizsnyij Novgorod, 43 319 néző. Vezette: Clément Turpin (Franciaország).

SVÁJC: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez – Valon Behrami (60. perc Denis Zakaria), Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri (81. perc Michael Lang), Blerim Dzemaili, Breel Embolo – Mario Gavranovic (69. perc Josip Drmic). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovics (Bosznia-Heregovina).COSTA RICA: Keylor Navas – Cristian Gamboa (Ian Smith, 93.), Johnny Acosta, Giancarlo González, Kendall Waston, Bryan Oviedo - Daniel Colindres (Rodney Wallace, 81.), Celso Borges, David Guzman (Randall Azofeifa, 91.), Bryan Ruiz – Joel Campbell. Szövetségi kapitány: Óscar Ramírez.Gól: Dzemaili (31. perc) és Drmic (88. perc), illetve Waston (56. perc), Sommer (93. perc, öngól).Sárga lap: Lichtsteiner, Zakaria és Schär, illetve Gamboa, Campbell és Waston.A gólok története:31. perc: Jobb szélen végigvezetett akció után Embolo fejelte vissza középre a beadást, a második hullámban érkező Dzemaili hat méterről bombázott a kapu közepébe (1–0).56. perc: Campbell jobb oldali szögleténél Waston ugrott a legmagasabbra, a labdát öt és fél méterről csúsztatta a hosszú alsó sarokba (1–1).88. perc: Zakaria iramodott meg a jobb szélen, laposan passzolt középre a szintén csereként beállt Drmicnek, aki futtából, 14 méterről az ellentétesen mozgó Navas mellett a hosszú sarokba lőtt (2–1).92–93. perc: Campbell szlalomozott be a büntetőterületen belülre, Zakaria szabálytalankodott vele szemben, a megítélt tizenegyest Ruiz a keresztlécre lőtte, a labda azonban Sommer fejéről bepattant a kapuba (2–2).

A hatodik percben Yann Sommernek két hatalmas bravúrt is be kellett mutatnia ahhoz, hogy Svájc ne kerüljön hamar hátrányba, nem sokkal később a keresztléc mentette meg ettől az európaiakat. A svájciak először az első negyedóra végén veszélyeztettek, s fokozatosan átvették a mérkőzés irányítását. Félórát követően első kapura lövésükből gólt szereztek, így ők mehettek előnnyel az öltözőbe.

A fordulás után tíz perccel egyenlített Costa Rica, Kendall Waston találata volt a közép-amerikai csapat első gólja a mostani vb-n. Az előző tornán negyeddöntős együttes 424 perc elteltével volt eredményes ismét világbajnokságon, az idei 32 résztvevő közül a Costa Rica-iak találtak be utolsóként.

Az utolsó negyedórára Svájc fokozta a tempót, ellenfele egyre jobban elfáradt, de annak ellenére, hogy az európaiak a csereként beállt Josip Drmic góljával másodszor is vezetéshez jutottak, Ruiz szerencsés büntetőjének – hivatalosan Sommer öngóljának – hála Costa Rica sem pont nélkül utazik haza.