Vb-2018, E-csoport, 2. forduló: Hajrágóllal fordított Svájc a szerbek ellen

A svájci válogatott fordított, és 2–1-re legyőzte a szerb csapatot az oroszországi labdarúgó világbajnokságon az E-csoport második fordulójában, Kalinyingrádban.

SVÁJC–SZERBIA 2–1 (0–1)

Kalinyingrád, Kalinyingrád Stadion, 33 167 néző. Vezette: Felix Brych (Németország).
SVÁJC: Yann Sommer – Stephan Lichtsteiner, Fabian Schär, Manuel Akanji, Ricardo Rodriguez – Valon Behrami, Granit Xhaka – Xherdan Shaqiri, Blerim Dzemaili (73. perc Breel Embolo), Steven Zuber (93. perc Josip Drmic) – Haris Seferovic (46. perc Mario Gavranovic). Szövetségi kapitány: Vladimir Petkovics (Bosznia-Hercegovina).

SZERBIA: Vladimir Sztojkovics – Braniszlav Ivanovics, Nikola Milenkovics, Dusko Tosics, Aleksandar Kolarov – Nemanja Matics, Luka Milivojevics (81. perc Nemanja Radonjics) – Dusan Tadics, Szergej Milinkovics-Szavics, Filip Kosztics (65. perc Adem Ljajics) – Alekszandar Mitrovics. Szövetségi kapitány: Mladen Krsztajics.

Gól: Xhaka (52. perc) és Shaqiri (90. perc), illetve Mitrovics (5. perc).

Sárga lap: Shaqiri), illetve Milinkovics-Szavics, Milivojevics, Matrics, Mitrovics.

A gólok története:5. perc: A svájci térfélen megszerzett labdát Tadics ívelte középre jobbról, Mitrovics pedig a kapu jobb oldalába fejelt (0–1).52. perc: Xhaka érkezett egy blokkról lecsorgó labdára, és 21 méterről, balról nagy erővel a kapu bal oldalába csavarta (1–1).90. perc: Shaqiri a saját térfeléről indulva lefutotta védőjét, és a kifutó kapus mellett a háló bal oldalába passzolt (2–1).Gyors góllal szerzett előnyt a szerb együttes, amely a találkozó első negyedórájában több veszélyt teremtett, elsősorban a szélről érkező beívelések és Mitrovics révén. A svájciak lassan találtak magukra, és a játékrész második felében előttük is több lehetőség kínálkozott.

A fordulást követően a nagyobb tempóra kapcsolt svájciak egyenlítettek, s többször is veszélyeztettek, ám a megélénkült tempóban a szerbek is dolgoztak ki helyzeteket. A hajrában többször kapujuk elé szorult a szerb együttes, amely ekkor már elsősorban kontráiban bízhatott, ám ezt a fegyvert végül a svájci együttes használta eredményesebben: a meccs legjobbja, Shaqiri révén megszerezte három pontot érő második találatát, s így a vb-n első csapatként győzött úgy, hogy hátrányban volt.

Mindkét svájci találatnál az albán származású gólszerző az országot jelképező sast formált a kezével, amiért lehet, hogy büntetést kapnak majd a FIFA-tól.