Vb-2018, F-csoport, 2- forduló: Drámai mérkőzésen nyert a címvédő német válogatott

A címvédő Németország drámai küzdelemben, Toni Kroos 95. percben lőtt szabadrúgásgóljával 2–1-re legyőzte Svédországot az oroszországi labdarúgó-világbajnokság F-csoportjának szombati, második fordulójában. A Nationalelfnek ezzel a saját kezébe került a sorsa, amely a dél-koreaiak elleni utolsó mérkőzésen dől el.

A németek az első körben 1–0-ra kikaptak Mexikótól, ezért Joachim Löw szövetségi kapitány négy helyen változtatott a kezdőcsapatán: Mesut Özil, Sami Khedira, Marvin Plattenhardt és Mats Hummels ki-, Marco Reus, Jonas Hector, Sebastian Rudy és Antonio Rüdiger pedig bekerült.

A címvédő igyekezett mielőbb gólt szerezni, jelentős mezőnyfölényben volt – húsz perc után 89–11 volt a labdabirtoklás százalékos aránya, és 187–16 a passzok száma – és több ígéretes akciót vezetett, de a kaput sokáig nem találta el. A svédek magabiztosan védekeztek és egy-két veszélyes ellenakciójuk is volt. A 14. percben Berg kilépett, a tizenhatoson belül Boateng ellökte, de a játékvezető nem ítélt büntetőt, ráadásul a videobírós stáb sem jelezte neki a szabálytalanságot.

A svédek egyik kontrája emlékezetes góllal zárult, így a szünetben ők vezettek 1–0-ra.

Az első félidőnél is eseménydúsabb, izgalmasabb és színvonalasabb második felvonásban is a németek irányították a játékot, Reus jóvoltából egyenlítettek, és a folytatásban is nyomasztó fölényben futballoztak. A skandinávok nem tördelték a játékot, nem húzták az időt, hősiesen védekeztek és veszélyes ellentámadásokat vezettek. Ellenfelük a hajrában emberhátrányban is rohamozott, Brandt a 92. percben a kapufát találta telibe, majd három perccel később Kroos szabadrúgásával (a képen, MTi-fotó) sikerült fordítaniuk a németeknek.

Az állás:

1.      Mexikó       2       2       0       0       3–1   6

2.      Németor.    2       1       0       1       2–2   3

3.      Svédor.       2       1       0       1       2–2   3

4.      Dél-Korea   2       0       0       2       1–3   0

A gólok története:

32. perc: Claesson pontos beívelését Toivonen két német hátvéd között levette, majd hat méterről, gyönyörű mozdulattal a kimozduló Neuer felett a hálóba emelte (1–0).

48. perc: Werner beadása után a labda némi szerencsével jutott el a kapu előterébe, ahol Reus térdéről a hálóba pattant (1–1).95. perc: Egy német szabadrúgást Kroos visszakapott Reustól, és a tizenhatos bal sarkától gyönyörű mozdulattal tekert a kapu bal felső sarkába.

NÉMETORSZÁG–SVÉDORSZÁG 2–1 (0–1)
Szocsi, 44 287 néző. Vezette.: Szymon Marciniak (Lengyelország).
NÉMETORSZÁG: Manuel Neuer – Joshua Kimmich, Antonio Rüdiger, Jérome Boateng, Jonas Hector (87. perc Julian Brandt) – Sebastian Rudy (31. perc Ilkay Gündogan), Toni Kroos – Marco Reus, Thomas Müller, Julian Draxler (46. perc Mario Gomez) – Timo Werner. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
SVÉDORSZÁG: Robin Olsen – Mikael Lustig, Victor Lindelof, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson – Viktor Claesson (74. perc Jimmy Durmaz), Sebastian Larsson, Albin Ekdal, Emil Forsberg – Ola Toivonen (78. perc John Guidetti), Marcus Berg (90. perc Isaac Thelin). Szövetségi kapitány: Janne Anderson.
Gólszerzők: Reus (48. perc) és Kroos (95. perc), illetve Toivonen (32. perc).
Kiállítva: Boateng (82. perc).
Sárga lap: Boateng 2 (71. és 82. perc), illetve Ekdal (52. perc) és Larsson (97. perc).