Vb-2018, B-csoport, 3. forduló: Irán ellen elég volt a döntetlen Portugáliának

Az Európa-bajnok portugál válogatott 1–1-es döntetlent játszott az iráni együttessel az oroszországi labdarúgó-világbajnokság B-csoportjának hétfői 3., utolsó fordulójában, így másodikként jutott a nyolcaddöntőbe.

IRÁN–PORTUGÁLIA 1–1 (0–1)

Szaranszk, Mordovia Aréna, 41 685 néző. Vezette: Enrique Caceres (Paraguay).

IRÁN: Ali Beiranvand – Ramin Rezaeian, Madzsid Hosszeini, Morteza Pouraligandzsi, Ehszan Hadzsszafi (56. perc Milad Mohammadi) – Mehdi Taremi, Alireza Dzsahanbakhsh (70. perc Szaman Goddosz), Szaeid Ezatolahi (76. perc Karim Anszarifard), Omid Ebrahimi, Vahid Amiri – Szardar Azmoun. Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz (Portugália).

PORTUGÁLIA: Rui Patrício – Cédric, Pepe, José Fonte, Raphael Guerreiro – Ricardo Quaresma (70. perc Bernardo Silva), William, Adrien Silva, Joao Mário (84. perc Joao Moutinho) – André Silva (96. perc Goncalo Guedes), Cristiano Ronaldo. Szövetségi kapitány: Fernando Santos.

Gól: Anszarifard (93. perc, 11 m), illetve Quaresma (45. perc). C. Ronaldo az 53. percben 11-est hibázott.

Sárga lap: Hadzsszafi és Szardar, illetve Raphael, Quaresma, Ronaldo és Cédric.

A gólok története:45. perc: Kényszerítő után Quaresma szinte a 16-os vonalától jobb külsővel csavart a hosszú felső sarokba (0–1).90–93. perc: A labda a portugál 16-oson belül egy fejpárbaj után Cédric kezéhez ért, s videózás után a játékvezető büntetőt ítélt. Ezt Anszarifard a kapu bal felső sarkába lőve értékesítette (1–1).

Idegesen kezdett az iráni együttes, a portugálok akarata érvényesült az első fél órában, amelyet követően lassan magukra találtak az ázsiaiak. Ennek ellenére változatlanul a kontinensbajnok portugálok irányítottak, s a szünet előtt egy látványos találattal a vezetést is megszerezték.

A fordulást követően továbbra is nyomást gyakoroltak az európaiak, akik videózás után büntetőhöz jutottak, ám Cristiano Ronaldo bal alsóba tartó lövését könnyedén hárította a kapus. A kimaradt lehetőség kissé megfogta az Európa-bajnok csapatot, míg az irániak támadójátékát lelkesebbé tette, így a többszöri videózással tarkított, kaotikus hajrában mindkét kapu előtt adódott veszélyhelyzet.

A hosszabbításban Irán büntetőből egyenlíteni tudott, és a hajrában megvolt a lehetősége a győzelmet – s ezáltal továbbjutást – érő gól megszerzésére is, ám nem tudott élni vele. A döntetlennel a portugálok jutottak a 16 közé, ahol szombaton Szocsiban 21 órakor az A-csoportban első Uruguayjal találkoznak.