Vb-2018, B-csoport, 3. forduló: Csoportelsőséget ért a spanyol remi

A spanyol válogatott 2–2-es döntetlent játszott Marokkóval az oroszországi labdarúgó-világbajnokság hétfői, harmadik fordulós összecsapásán, de így is csoportelsőként jutott nyolcaddöntőbe. A spanyolok a 16 között a házigazda oroszokkal találkoznak vasárnap 17 órakor, a moszkvai Luzsnyiki Stadionban.

SPANYOLORSZÁG–MAROKKÓ 2–2 (1–1)

Kalinyingrád, 33 973 néző. Vezette: Ravsan Irmatov (Üzbegisztán).

SPANYOLORSZÁG: David de Gea – Jordi Alba, Sergio Ramos, Gerard Piqué, Dani Carvajal – Sergio Busquets, Thiago Alcantara (74. perc Marco Asensio) – Isco, Andres Iniesta, David Silva (84. perc Rodrigo) – Diego Costa (74. perc Iago Aspas). Szövetségi kapitány: Fernando Hierro.

MAROKKÓ: Munir el-Kadzsui – Nabil Dirar, Manuel Da Costa, Romain Szaissz, Acsraf Hakimi – Karim el-Ahmadi, M'bark Busszufa – Nureddine Amrabat, Junesz Belhanda (64. perc Fajkal Fadzsr), Hakim Zijecs (85. perc Aziz Buhadduz) – Halid Butadb (71. perc Jusszef en-Nesziri). Szövetségi kapitány: Hervé Renard (Franciaország).

Gól: Butadb (14. perc) és en-Nesziri (81. perc), illetve Isco (19. perc) és Aspas (91. perc).

Sárga lap: el-Ahmadi, Amrabat, Da Costa, Busszufa, el-Kadzsui és Hakimi.

A gólok története:14. perc: Sergio Ramos veszítette el utolsó emberként a labdát a kezdőkörben, Butadb a kapu előteréig „gyalogolt” vele, majd a kimozduló De Gea lábai között 14 méterről a hálóba rúgta azt (0–1).19 perc: Szép baloldali összjáték után Iniesta iramodott meg a szélen, az alapvonaltól visszatett labdáját Isco lőtte közelről a léc alá (1–1).81. perc: Marokkó a jobb oldalról végezhetett el szögletet, középen a csereként beállt en-Nesziri ugrott a legmagasabbra, s nyolc méterről a kapu jobb oldalába fejelte a labdát (1–2).91. perc: Carvajal adta középre a labdát a tizenhatos jobb oldaláról, Aspas szépségdíjas mozdulattal, sarokkal juttatta azt négy méterről a marokkói kapuba (2–2).

A már a mérkőzés előtt biztosan búcsúzó marokkói csapat Sergio Ramos nagy hibáját kihasználva meglepetésre megszerezte a vezetést, de 2010 világbajnoka Isco révén öt perc múlva egyenlített.

A folytatásban az afrikaiak gólszerzője, Halid Butadb második ziccerénél David de Gea bravúrral védett. A félidő második fele kevesebb lehetőséget hozott, a hosszabbításban Diego Costa hagyott ki még egy nagy helyzetet.

A fordulás után tíz perccel Amrabat szenzációs lövésének tapsolhattak a nézők: a 18 méteres bomba a két kapufa találkozásáról pattant ki. Később Szaissz mentett a gólvonalról a spanyolok kísérleténél, majd Piqué fejese kerülte el centikkel a kaput.

Az utolsó fél óra a spanyolok mezőnyfölényét hozta, de helyzetet sokáig nem tudtak kialakítani. A marokkói válogatott egy szöglet után megszerezte a vezetést, de az európai együttes a hosszabbításban egy videóbíró által megítélt góllal egyenlített, megszerezve ezzel a csoportelsőséget.