Vb-2018, B-csoport, 2. forduló: Nehezen nyertek a spanyolok Irán ellen

A spanyol válogatott 1–0-ra legyőzte az iráni együttest szerdán a B-csoport második fordulójának kazanyi mérkőzésén az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

SPANYOLORSZÁG–IRÁN 1–0 (0–0)

Kazany, Kazany Aréna, 42 718 néző. Vezette: Andrés Cunha (Uruguay).

SPANYOLORSZÁG: David de Gea – Dani Carvajal, Gerard Piqué, Sergio Ramos, Jordi Alba – Sergio Busquets, Andrés Iniesta (71. perc Koke) – David Silva, Isco, Lucas Vázquez (79. perc Marco Asensio) – Diego Costa (89. perc Rodrigo). Szövetségi kapitány: Fernando Hierro.IRÁN: Ali Beiranvand – Ramin Rezaeian, Madzsid Hosszeini, Morteza Pouraligandzsi, Ehszan Hadzsszafi (69. perc Milad Mohammadi) – Omid Ebrahimi, Szaeid Ezatolahi – Karim Anszarifard (74. perc Alireza Dzsahanbakhsh), Mehdi Taremi, Vahid Amiri (86. perc Szaman Goddosz) – Szardar Azmoun. Szövetségi kapitány: Carlos Queiroz (Portugália).Gól: Costa (54. perc).Sárga lap: Amiri és Ebrahimi.A gól története:54. perc: Andrés Iniesta passza után Diego Costa fordult be az iráni tizenhatosra, az érkező Ramin Rezaeian pedig a spanyol támadóra rúgta a labdát, akiről az a kapuba pattant (1–0).

A spanyolok az Európa-bajnok portugálok elleni 3–3-as döntetlennel, míg az irániak a Marokkó felett aratott 1–0-s, meglepő sikerrel kezdték a tornát.

A találkozó első félideje komoly spanyol mezőnyfölényt hozott – 73 százalékban birtokolta a labdát az európai csapat –, ám nagy helyzetet a nyolc éve aranyérmes ibériaiak sem tudtak kidolgozni a szünetig, míg az irániak erejüket a védekezésre fordították.

A fordulást követően rögtön nagy lehetőségek adódtak a nagyobb sebességre váltó spanyolok előtt, s bár az irániak is tudtak veszélyeztetni, egy szerencsés találattal megérdemelten szerzett vezetést a vb előtt kinevezett Fernando Hierro együttese. Az irániakat nem fogta meg a hátrány, lesgólig jutottak, ám a mezőnyben változatlanul irányító spanyol válogatott megtartotta előnyét, és begyűjtötte a három pontot.