Vb-2018, A-csoport, 2. forduló: Suárez góljával Uruguay és Oroszország is nyolcaddöntős

A Szaúd-Arábia felett aratott 1–0-s sikerrel Uruguay, valamint a kedden Egyiptomot legyőző házigazda Oroszország is biztosította helyét a legjobb 16 között a labdarúgó-világbajnokságon az A-csoport küzdelmeinek második fordulóját követően.

URUGUAY–SZAÚD-ARÁBIA 1–0 (1–0)

Rosztov, 42 678 néző. Vezette: Clement Turpin (Franciaország).

URUGUAY: Fernando Muslera – Guillermo Valera, José María Giménez, Diego Godín, Martin Cáceres – Carlos Sánchez (82. perc Nahitan Nandez), Matías Vecino (59. perc Lucas Torreira), Rodrigo Bentancur, Cristian Rodríguez (59. perc  Diego Laxalt) – Luís Suárez, Edinson Cavani. Szövetségi kapitány: Óscar Tabárez.

SZAÚD-ARÁBIA: Mohammed al-Ovajsz – Mohammed al-Brejk, Oszama Havszavi, Ali al-Bulajhi, Jasszer al-Sahrani – Hattan Bahebri (75. perc Mohammed Kanno), Szalman al-Faradzs, Abdullah Otajf, Taiszir al-Dzsasszim (44. perc Huszein al-Mogahvi), Szalem al-Davszari – Fahad al-Muvallad (78. perc Mohammad al-Szahlavi). Szövetségi kapitány: Juan Antonio Pizzi (Argentína).

Gól: Suárez (23. perc).

A gól története:23. perc: bal oldali szögletre al-Ovajsz borzalmasan mozdult ki, elvétette a beadást, így Suáreznek öt méterről csak az üres kapuba kellett passzolnia (1–0).

A szerdai találkozó a torna eddigi egyik leggyengébb színvonalú összecsapása volt, a mérkőzést egy óriási kapushibának köszönhetően a századik válogatottságát ünneplő Luís Suárez döntötte el a 23. percben.

Az orosz és az uruguayi válogatott jövő hétfőn egymás ellen dönt a csoportelsőségről.

Juan Antonio Pizzi, a szaúdiak szövetségi kapitánya négy helyen változtatott a nyitómérkőzésen a házigazda oroszoktól ötgólos vereséget szenvedő együttesén, többek között a kapuban ezúttal Mohammed al-Ovajsz kapott bizalmat. Az al-Ahli hálóőre tett arról, hogy ne legyen teljesen eseménytelen az első félidő, ugyanis egy szögletnél olyan borzalmasan mozdult ki, hogy a századik válogatottságát ünneplő Luís Suáreznek könnyű dolga volt a befejezéssel.

A második játékrészre még tovább esett a színvonal, szinte valódi nagy helyzet nélkül hozták le a csapatok a második negyvenöt percet. A dél-amerikaiak sikere egy percig sem forgott veszélyben.

A csoport állása:

1.       Oroszország                   2        2        0        0        8–1    6

2.       Uruguay               2        2        0        0        2–0    6

3.       Egyiptom             2        0        0        2        1–4    0

4.       Szaúd-Arábia       2        0        0        2        0–6    0