US Open: főtábla kapujában Ruse

A második selejtezőfordulót is sikerrel vette Elena-Gabriela Ruse (178. a világranglistán) az év utolsó, negyedik Grand Slam-tornáján, a US Openen, így a főtábla kapujában jutott az amerikai nyílt teniszbajnokságon.

A kolozsvári Székely András 21 esztendős tanítványa rendkívül magabiztos játékkal, mindössze 65 perc alatt 6:3, 6:1-gyel jutott túl a két évvel idősebb olasz Jasmine Paolinin (117.), annak ellenére, hogy 5 kettős hibát is elkövetett a meccs folyamán. Kettőjük párharca így 1–1-re módosult, 2016-ban Mamaián a nyolcaddöntőben 6:3, 6:4-re az olasz nyert.

Ruse eddigi jutalma 32 ezer dollár és 30 világranglistapont, a főtáblára jutásért egy kínai tinivel, a 18 esztendőt következő hónapban betöltő Zsi-nyu Vang lesz az ellenfele.

Búcsúzott viszont a selejtezőkben a harmadik kiemelt 29 éves Irina-Camelia Begu (92.), aki 77 perc alatt sima, 6:3, 6:2-es vereséget szenvedett a három évvel ifjabb Jana Cepelovától (155.). A szlovák teniszező ellen Begu nyert a korábbi három találkozójukon, viszont a sérülések miatt hullámvölgyben van, pedig nemrég még a világranglista legjobb 20 helyével kacérkodott. Begu 18 ezer dolláros csekkel és 20 WTA-ponttal vigasztalódhat.

Versenyben van még Ana Bogdan (147.), aki a második selejtezőkörben az ausztrál Ellen Perez (164.) ellen lép pályára, továbbá magyar részről Babos Tímea, akinek ugyanebben a fordulóban a spanyol Lara Arruabarrena Vecino (157.) az ellenfele.

Borítókép: Mester és tanítványa: Székely András tanácsokat ad Elena-Gabriela Rusének