US Open: Babosék elődöntősök párosban

Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán bejutott a legjobb négy közé a New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében.

A viadal honlapjának beszámolója szerint Babosék a keddi negyeddöntőben 1 óra 30 perc alatt győzték le a hatodik helyen kiemelt Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz) duót.

Babosék az elődöntőben az Anasztaszija Pavljucsenkova, Anasztaszija Szevasztova (orosz, lett) és Samantha Stosur, Su-aj Csang (ausztrál, kínai) kettős összecsapásának győztesével találkoznak.

Eredmény, női páros, negyeddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Hradecka, Makarova (cseh, orosz, 6.) 7:6 (5), 6:2.

Véget ért az írmagnak maradt román játékos, Raluca-Ioana Olaru menetelése is, a horvát Franko Skugor oldalán vegyespárosban 89 perc alatt 7:6 (5), 6:4 arányban kikaptak az Alicja Rosolska, Nikola Mektics (lengyel, horvát) párostól. Így is ez a román lány legjobb eredménye Grand Slam-tornán, Olaruék 15 ezer dolláros csekkel vigasztalódhatnak.

Serena Williams, Rafael Nadal és Juan Martín Del Potro is bejutott az elődöntőbe. A világelső spanyol közel ötórás (négy óra és 49 perces) csatában győzött az osztrák Dominic Thiem ellen. A címvédő úgy került játszmahátrányba az összecsapás első szettjét követően, hogy nem nyert gémet, utána azonban magára talált. Előbb fordított, majd az ötödik, döntő szett rövidítésében is jobbnak bizonyult a kilencedik helyen kiemelt riválisánál.

Nadal ellenfele a döntőbe jutásért – csakúgy, mint tavaly – a harmadik helyen rangsorolt Del Potro lesz. A 3. helyen kiemelt argentin, aki kilenc éve nyert US Opent, az amerikai John Isnert búcsúztatta három és félórás meccsen. A vesztes hiába ütött 67 nyerőt, közte 26 ászt a mérkőzésen, a dél-amerikai a döntő pillanatokban jobban koncentrált.

A hatszoros bajnok, pályafutása 24. Grand Slam-trófeájáért küzdő amerikai Serena Williams ellenfele a lett Anasztaszija Szevasztova lesz a döntőbe jutásért, előbbi a cseh Karolína Plískovát, utóbbi a címvédő Sloane Stephenst búcsúztatta

Eredmények, negyeddöntők:

Férfiak: Nadal (spanyol, 1.)–Thiem (osztrák, 9.) 0:6, 6:4, 7:5, 6:7 (4), 7:6 (5); Del Potro (argentin, 3.)–Isner (amerikai, 11.) 6:7 (5), 6:3, 7:6 (4), 6:2. Az elődöntőben: Nadal–Del Potro.Nők: Szevasztova (lett, 19.)–Stephens (amerikai, 3.) 6:2, 6:3; S. Williams (amerikai, 17.)–Ka. Plísková (cseh, 8.) 6:4, 6:3. Az elődöntőben: Szevasztova–S. Williams.A negyeddöntők további programja:Férfiak: Marin Csilics (horvát, 7.)–Kej Nisikori (japán, 21.) és Novak Djokovics (szerb, 6.)–John Millman (ausztrál).Nők: Carla Suárez-Navarro (spanyol, 30.)–Madison Keys (amerikai, 14.) és Naomi Oszaka (japán, 20.)–Leszia Curenko (ukrán).Junior lányok, 2. forduló: María Camila Osorio Serrano (kolumbiai, 4.)–Nagy Adrienn 6:4, 6:2; Cori Gauff (amerikai, 1.)–Selma Cadar 6:2, 6:2.Junior páros lányok: Cadar, Viktorija Kanapatszkaja (román, fehérorosz)–Kacie Harvey, Emma Jackson (amerikai) 6:7 (4), 6:1, 10–8.Junior páros fiúk: Filip Cristian Jianu, Deney Wassermann (román, holland)–Justin Schlageter, Henri Squire (német) 3:6, 6:0, 10–5; Adam Neff, Eliot Spizzirri (amerikai)–Cezar Creţu, Henry Von Der Schulenburg (román, svájci) 6:2, 7:6 (5).

Borítókép: Legjobb négy közé jutott a magyar, francia kettős