US Open: Babosék a nyolc között

Babos Tímea a francia Kristina Mladenovic oldalán bejutott a legjobb nyolc közé a New Yorkban rendezett amerikai nyílt teniszbajnokság női párosversenyében. A román teniszezők párosban is potyognak, gyakorlatilag már csak Raluca-Ioana Olaru van versenyben vegyespárosban.

A viadal honlapjának beszámolója szerint Babosék a vasárnapi negyeddöntőben 1 óra 14 perc alatt győzték le a 14. helyen kiemel Raquel Atawo, Anna-Lena Grönefeld amerikai, német kettőst.

Babosék a negyeddöntőben a Lucie Hradecka, Jekatyerina Makarova (cseh, orosz) vagy a Magda Linette, Ajla Tomljanovic (lengyel, ausztrál) duóval találkoznak.

A román érdekeltségű női párosok sorra elvéreztek. A 15. kiemelt Irina-Camelia Begu és Monica Niculescu nagyot küzdött a Ljudmila Kicsenok, Laura Siegemund (ukrán, német) kettőssel, de szettelőnyről vereséget szenvedett 116 percnyi játék után, így nem tudta „megbosszulni” Sorana Cârsteáék búcsúztatását. Nem sikerült felborítania a papírformát Raluca-Ioana Olarunak sem, aki a kínai Zsi-nyun Han oldalán a harmadik favorit cseh Andrea Sestini Hlavackova, Barbora Strycova duótól szenvedett vereséget egy sima és egy szoros játszmában. A vesztesek 27 876 dolláros csekkel és 130 világranglistaponttal vigasztalódhatnak.

Eredmények (a viadal honlapja alapján):

Női páros, 2. forduló: L. Kicsenok, Siegemund (ukrán, német)–Begu, Niculescu (15.) 3:6, 6:3, 6:2; Sestini Hlavackova, Strycova (cseh, 3.)–Han, Olaru (kínai, román) 6:1, 7:6 (5). Nyolcaddöntő: Babos, Mladenovic (magyar, francia, 2.)–Atawo, Grönefeld (amerikai, német, 14.) 6:3, 6:4.Meglepetésre a férfi párosoknál címvédő Jean-Julien Rojer, Horia Tecău (holland, román) duó sem folytathatja a küzdelemsorozatot, miután a második fordulóban 3:6, 7:6 (8), 6:2 arányú vereséget szenvedtek a Radu Albot, Malek Dzsaziri (moldáv, tunéziai) kettőstől. A hatodik kiemelt páros két óra és 18 perc után rázhatott kezet ellenfeleivel, a második szett rövidítésében 8–7-nél meccslabdájuk is volt, de nem tudták kihasználni. Tecăuék az előző heti amerikai siker után (Winston-Salemben nyertek), nem tudták jó szereplésüket folytatni a US Openen. Ők 27 876 dollárt és 90 ATP-pontot kapnak a részvételért.

A vegyespárosban is indult Olaru és társa, a horvát Franko Skugor viszont negyeddöntőbe jutott, miután drámai csatában, döntő rövidítésben legyűrték a 7. favorit Katarina Srebotnik, Michael Venus (szlovén, új-zélandi) kettőst. A 93 perces összecsapás 4:6, 6:4, 16–14-es eredménnyel végződött. A második játszmában 1:3-as és 2:4-es állásról fordítottak, a szuper tie-breakben Olaruék 7–2-es és 8–4-es hátrányban is voltak, de ekkor sorozatban öt pontot szereztek, s a hajrában két meccslabdát is megmentettek. A román, horvát páros eddigi jutalma 15 ezer dollár, negyeddöntős ellenfelük az Alicja Rosolska, Nikola Mektics (lengyel, horvát) kettős.

A korábbi világelső Serena Williams és címvédő honfitársa, Sloane Stephens is bejutott a legjobb nyolc közé.

A hatszoros bajnok, pályafutása 24. Grand Slam-trófeájára hajtó Williams 1 óra 37 perc alatt győzte le azt az észt Kaia Kanepit, aki az első fordulóban a világranglista-vezető Simona Halepet búcsúztatta. A 37 éves amerikai játékos a negyeddöntőben a 2016-ban döntős cseh Karolína Plískovával találkozik. Stephens a belga Elise Mertens ellen nyert két sima szettben, s a legjobb nyolc között a lett Anasztaszija Szevasztovával csap majd össze.

A férfiaknál a harmadik helyen kiemelt, szettveszteség nélkül menetelő Juan Martín Del Potro mindössze nyolc játékot vesztett a nyolcaddöntőben, a hazai közönség előtt szereplő John Isner pedig ötszettes csata után lépett tovább. A két győztes egymással találkozik a negyeddöntőben.

Eredmények:

Férfiak, nyolcaddöntő: Del Potro (argentin, 3.)–Csorics (horvát, 20.) 6:4, 6:3, 6:1; Isner (amerikai, 11.)–Raonic (kanadai, 25.) 3:6, 6:3, 6:4, 3:6, 6:2; Nadal (spanyol, 1.)–Baszilasvili (georgiai) 6:3, 6:3, 6:7 (6), 6:4; Thiem (osztrák, 9.)–K. Anderson (dél-afrikai, 5.) 7:5, 6:2, 7:6 (2).Nők, nyolcaddöntő: Stephens (amerikai, 3.)–Mertens (belga, 15.) 6:3, 6:3; Szevasztova (lett, 19.)–Szvitolina (ukrán, 7.) 6:3, 1:6, 6:0; S. Williams (amerikai, 17.)–Kanepi (észt) 6:0, 4:6, 6:3; Ka. Plískova (cseh, 8.)–Barty (ausztrál, 18.) 6:4, 6:4

Junior, lányok, 1. forduló (64-es tábla): Nagy Adrienn–Vanessa Ong (amerikai) 6:1, 6:3; Selma Cadar–Ana Geller (argentin) 7:5, 2:0-s állásnál Geller feladta.Junior fiúk, selejtező, 1. forduló: Cezar Creţu–Arthur Craig Pantino (Fülöp-szigeteki) 6:4, 6:3; 2. forduló: Creţu–Jacob Fearnley (brit) 6:4, 7:5.