Újból kikapott Krajovától az Egyesülés röplabdacsapata

A férfi röplabda A1-osztály felsőháza rájátszásának első fordulójában szombaton este Krajován megismétlődött az alapszakasz utolsóelőtti menete dési találkozójának kimenetele, a Krajovai U MSC a Dési Egyesülés ellen 3:1 (22, 18, –23, 14) arányban nyert.

(erkedi, póka)

A Szamos-parti teremben is az oltyánok nyertek 3:1 arányban, és az összecsapás forgatókönyve is mintha ugyanaz lett volna (még a meccs időtartama is, azaz 93 perc). Marius Dascălu–Szilágyi Tibor edzőpáros tanítványai egy szettet elvittek Olténiából, ahol ebben az évadban nem nagyon győztek a vendégek. A két alakulat közötti különbség most is megmutatkozott, különösen a negyedik szettben volt nyilvánvaló. A vendégek mindent beleadtak a tisztes eredmény eléréséért, de a Dănuţ Pascu válogatott edző irányította házigazdák jobbak voltak. Ami a találkozó legjobbjait illeti, a hazaiaktól éppen a Désen is megfordult Silviu Suson emelkedett ki 22 ponttal, mögötte még a tapasztalt válogatott játékos Lică Laurenţiu tűnt ki 18-cal. Az Egyesüléstől Andrei Mihalescu és Vlad-Cristian Curuia-Pop 12 pontot ért el. A désiekre újabb nehéz erőpróba vár, március 11-én, szerdán 18 órai kezdettel a sétatéri sportcsarnokban a táblázat 3. helyén álló Bukaresti Dinamó csapatát fogadják.

Az 1–6. csoport többi eredménye: • Galaci Arcada MSC–Buzăui Gloria MSC 3:1 • Bukaresti Dinamó–Zilahi MRK 3:2. Az állás 19 mérkőzés alapján: 1. Arcada 53 pont, 2. Krajova 46, 3. Dinamó 42, 4. Zilah 37, 5. DÉS 31, 6. Buzău 26.

Az alsóházi mérkőzéseken is 3:1-es jegyeztek a Kolozs megyei csapatok. A Lőtei Rómeó Attila edzette Kolozsvári Universitatea Sportklub a Horia Demian Sportcsarnokban verte 89 perc alatt a Temesvári UV-t, az Aranyosgyéresi MSC pedig szintén pályaválasztóként vesztett ugyanilyen arányban a Nagybányai Tudomány/Ştiinţa Explorări ellen – ez a meccs 104 percet tartott. Egy hét múlva a gyéresiek a bánsági városban vendégeskednek, a kolozsváriak viszont ismét pályaválasztók, a nagybányai csapatot látják vendégül.

A 7–10. csoport eredményei: • Kolozsvári Universitatea Sportklub–Temesvári UV 3:1 (21, –21, 17, 17) • Aranyosgyéresi MSC–Nagybányai Tudomány/Ştiinţa Explorări 1:3 (24, –22, –13, –26). A sorrend: 1. KOLOZSVÁR 25 PONT, 2. Nagybánya 17, 3. ARANYOSGYÉRES 4 (10:54), 4. Temesvár 4 (8:54).